O POHÁR FLYBALL CLUBU ČR

K 15. výročí založení Flyball Clubu ČR byl uspořádán první ročník O pohár Flyball Clubu ČR pro týmy, které se nedostaly na Mistrovství ČR. Na Pohár se nominovalo celkem 12 týmů. Já jsem tentokrát neběhala za svoji „milovanou dvojčičku“ (modří vědí), ale za trojku, kterým chyběl druhý malý pejsek. Výjimečně bude tedy článek věnován družstvu The Rebels III.

Pohár začal nástupem a pak tradičním přeměřováním boxů – Rebelíkům prošly kontrolou oba boxy, oba tedy střílely 60 cm a více. První úleva za námi. Pak už se jen čekalo na běhy. Byla jsem hodně nervózní, protože jsem absolvovala jen jediný trénink střídaček na Ange a Dennyho. O střídačky na Dennyho jsem se tolik nebála, protože jsem na něho běhala celý minulý rok. Hned v prvním běhu proti DogDragons 2 se pokazilo, co se dalo, několik pejsků muselo opravovat, Denny běžel mimo dráhu a tomu odpovídala i moje střídačka 0,51.  Při druhém rozběhu mi Branduška trochu ulítla na -0,17 (fujtajbl) a poslední, konečně slušný čas, jsme bohužel také prohráli. Do dalších dvou rozběhů nastoupil Dexter a týmu se podařilo zaběhnout nejlepší čas 20,68 (běhal se Speed Trial) proti Nimbus HopTrop, proti Black Pirates měli velikou smůlu. Do odpoledních rozběhů jsme tedy nastupovali z 8. místa, běhalo se na dvě prohry. Jako první jsme nastoupili proti R.U.P.em. Měli jsme obrovské štěstí, protože chybovali hned tři pejskové, jenže RUPáci si nevšimli svítící chyby, takže jsme stihli opravit rychleji než oni a vyhráli s neuvěřitelným časem 43,55 s. Pak zřejmě konečně zafungovalo posilňující obědové pivečko (si dávám na kuráž, líp se mi pak dávají OKy) a na Dennyho se nám s Branduškou konečně podařil OK. RUPáky jsme rozsekali 3:0. První prohra tedy zažehnána. Celá trojka byla hodně nervózní z dalšího soupeře Pilsen F.A.S.T., kteří většinou běhají o jednu až dvě divize výše. Já se tolik nebála, protože vím, že často zmatkují. Proti Plzni běžel Dexter, sice jsme prohráli, ale rozhodne nedostali naši prohru zadarmo, vyhráli až po těsném souboji 3:2. Dalším soupeřem se nám stali opět Nimbus HopTrop, které jsme s Branduškou a Ange (3x OK – to zaslouží pochvalu!!!) rozsekali 3:0. Osudnými se nám stali Black Pirates ve složení Dasty, Blaženka, Ange a Dexter, Rebelíci se dvakrát vychybovali a třetí prohráli. Oproti dopoledni jsme si polepšili o jedno místo a umístili se tak na celkovém 7. místě, což byl na trojku docela slušný výkon a já jim tímto děkuji, že jsem si s nimi mohla zaběhat a snad jsme je častými OKy i trochu potěšily. Možná jsme mohli skončit i lépe, ale v dalším rozběhu bychom nastoupili proti The Rebels II., a to by se nám asi běhalo s těžkým srdcem.

The Rebels II. si ve složení Zara, Jenny, Molly, Sandy, Twixie a Scotty vyběhali báječné druhé místo. Všichni běhali skvěle a já svému domovskému týmu tímto moc gratuluji! Pohár si zaslouženě odvezla Marta se Zarou – zaslouženě proto, že se holkám dařily nádherné starty. A že to Martě s pohárem slušelo! V neděli jsem se do Mladé Boleslavi vypravila pomáhat rebelské jedničce. S velkými ambicemi nejeli, a tak myslím, že sami sebe překvapili 3. místem ve složení Mia, Bree, Zapi, Witz, Žíla a Babeta . Tímto jim též gratuluji.

Na tunaji opět padl český národní rekord. Novým českým rekordem se nyní pyšní HopTrop Prague s časem 16,51 s. Na vítězství jim ale český rekord nestačil a vítězi se tak po šesté za sebou stala Lavina Alfa. GRATULACE VŠEM!