KYNOLOG ROKU 2012

Letos jsem nemohla chybět na této kynologické akci, protože do finále postoupili naši skvělí The Rebels I.  v kategorii flyball, dále naše občasná trenérka Péťa Hamšíková s Larinkou v kategorii agility a hlavně Veronika Kubešová, panička našeho maličkého Binga, v kategorii Junior roku. Hlasování bylo zvláštní – chvilku mi trvalo, než jsem správně pochopila systém. O kategorii Junior, Trenér a Cvičák roku bylo hlasováno prostřednictvím veřejného hlasování na internetu, stejně jako u absolutního vítěze. No a o vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodovala kvalifikovaná porota na základě sportovních úspěchů.

Jednu chvíli to vypadalo, že moje podpora Rebelíkům se mine účinkem a nikdo z „jedničky“ nich nedorazí. Na poslední chvíli si to naštěstí rozmyslela Míša s Boříkem. Den předtím účast přislíbila i nemocná Aneta, které nebylo ani trochu dobře, ale nakonec také dorazila i s největší rebelskou hvězdou Chloe a svými chlapíky (samozřejmě pozdě – Aneta většinou předčí i mne, která chodí všude pozdě, takže moje nervy tekly ve chvíli, kdy se plnil sál a já držela tři místečka, abychom mohli být všichni Rebelové pohromadě, ale naštěstí se to obešlo bez komentářů). Takže jsme s Kájou a Dušanem nakonec přece jen měli koho podporovat. Rebelíci se nakonec umístili na krásném 3. místě. Kategorii flyball vyhrálo družstvo HopTrop Prague a není divu, jejich český rekord 17,07 s si vítězství opravdu zaslouží. Za HopTropáky  na pódium přišla i Mienka – sestřička taťky našeho vrhu B. Jsem moc zvědavá jestli se naše Bailinka potetí nebo ne. Zatím má dobře našlápnuto, protože občas, když na ni koukám, tak mám pocit, že si převíjím zrychleně video.

 

Veronika na vyhlašování dorazila i s naším Bingouškem. Hned jak vešla do sálu, vrhli jsme se s Bingouškem na sebe. Oblízaná jsem byla od hlavy po paty – moc milé setkání a jak se zdálo, tak Bingoušek na nás snad v dobrém vzpomíná (anebo se takhle vítá s každým?). Byla jsem hrozně moc zvědavá jak přežije to dlouhé vyhlašování – přece jen teriérské miminko a při představě, že já bych tam měla vzít Bailinku, tak se mi to zdálo nemožné. Pravidelně jsem tedy za sebe nakukovala – byl to ten nejvzornější pejsek v sále, spokojeně spinkal anebo pozorně sledoval dění na pódiu. Fakt jsem zírala (já bych s sebou musela vzít svěrací kazajku, jinak si to nedovedu představit). Verča měla neuvěřitelnou smůlu – skončila na 4., bramborovém, místě. Pro mě to byla ale jasná favoritka, a to se jen tak nezmění.

 

Kategorii agility s přehledem vyhrála Petra Hamšíková a opět není divu – však si jistě každý vzpomene jak zářila na loňském Mistrovství světa v agility, kde získala hned několik medailí. No a aby toho nebylo málo, tak Petra se stala i absolutním vítězem ankety Kynolog roku. Holky jsou prostě ohromné šikulky a já jsem moc ráda, že mám možnost tuhle hodnou, skromnou Mistryni  (s velkým M) a její Larušku znát osobně.

 

Na závěr jsme mohli zkouknout na sestřih Michala Vokrouhlíka právě z Mistrovství světa v agility 2012, a to v rámci vyhlášení kynologického počinu roku, který získala Míša Bakrlíková. Musím přiznat, že u tohoto videa jsem opět zamáčkla slzu. Bylo to neuvěřitelně dojemné.

Po vyhlášení jsme si dali pořádně do nosu na rautu a co nevidět jsem mazala jsem domů za hafulkami, které byly zatím v péči páníčka. Holky nevěřily vlastním čumáčkům – cítily ze mne pana Binga, ale naštěstí se moc nezlobily.

Gratuluji všem a Verče tímto slibuji, že příští rok udělám daleko větší propagační kampaň!