MANIC CUP 2015

Příprava na turnaj tentokrát začala už o týden dopředu, a to nakládáním hermelínu – slibuji ho všem už přes dva roky. Tentokrát jsme s holčičkami vezly ještě Vláďu s Bowie – plán vyrazit v 19,30 z domu se sice vydařil, ale nakonec se stejně zvrhl, protože jsem se musela vrátit pro upečený koláč – zůstal na plotně. Ještěže jsem Vláďu varovala ohledně mých pozdních příjezdů. Po příjezdu do Krupky už na místě byla Lucka, které se podařilo zabrat pro naše stanovené městečko bydlení hned u hospůdky (trochu jsem se děsila, co se bude v noci zase dít, ale tentokrát byl klídek asi i díky bouřce, která nás vyhnala z parkuru). V sobotu ráno se nám začal pomalu sjíždět zbytek (tentokrát nikdo nic důležitého nezapomněl) a mohlo se začít závodit.

SOBOTNÍ RUNNEŘI – 3. divize, Speed Trial 4×3 běhy, mezní čas 17,31 s (náš vstupní čas se zařadil na 4. místo)
První rozběh proti RUPem vypadal, že jsme se s Petrou buď dohodly nebo po sobě opičily, protože jsme ve všech třech bězích měly úplně stejné střídačky (chyba, vběhl, chyba). Díky nám jsme si tedy zaběhli jen jediný čas, a to 18,31 s, který jsme v sobotu už nevylepšili ani o setinku. Sebi předvedl skvělé starty (ty mu tedy vydržely po celý turnaj). V dalším rozběhu proti Manic Dogs 1 se Seba rozhodl zaexperimentovat (slušný čas už jsme měli) kvůli Jeromkovi, který proti Manicům hrozně nerad běhá. První běh běžela klasická sestava, na zbylé dva jsme si prohodili  pořadí – startovala Molly, Sandy, Jerome a Baila. Musím říct, že nervózní jsme byli všichni – Lucka s Mollčou nikdy nestartovala, Jerome nikdy nestřídal na Sandy a Bailinka též nikdy nestřídala na Jeromka. Jediná Aneta se Sandy mohla být tedy v klidu. Nakonec oba běhy dopadly luxusně – Lucka s Mollynkou odstartovala na 0,01 a 0,00, Jerome se popral se střídačka kolem 0,20 a já prvně lupla sice chybu, ale napodruhé už 0,09. Prostě bomba, všem nám spadla čelist, jak strašně jsme šikovní. Odpoledne nás měly čekat ještě dva rozběhy – první s Alea Noční můra. Bailinka běžela proti své tetičce Enea. Musím říct, že jsem moc nechápala, co ty holky z Noční můry vyvádějí, ale měly vedle střídačky v součtu kolem 4 s, což jsem netušila a měla pocit, že na ně časově máme (při pohledu do výsledků mi ovšem došel humor). Navíc Bailinky tetka dává časy 4,60 s (k tomu se ale ještě propracujeme). Nám se počítal čas jen jeden, protože ve dvou vždy někdo chyboval (a já to nebyla, spíš naopak jsem u jedné střídačky zaspala na 0,32). Poslední rozběh s Panthery se nakonec neuskutečnil, protože přišla pekelná buřina a všechny další běhy byly zrušeny. Ani mi to nevadilo, protože toho hafánci i tak měli plné kecky. Do dalšího dne jsme postupovali z 2. místa

SOBOTNÍ JUMPEŘI – 4. divize, Speed Trial 3×4 běhy, mezní čas 18,27 s (náš vstupní čas se zařadil též na 4. pozici)
První rozběh proti Too X-Treme po dlouhé době vypouštím na Blaženku. Nakonec jsem z počáteční střídačky 0,19 stáhla střídačky na OK, ale bohužel vždycky někdo jiný špatně vystřídal mínusem nebo chybou, takže se nám nezapočítával ani jeden čas. Branduška netrhala žádné rekordy, hodně zpomalovala (poslední čas dokonce 6,23 s). Musím říct, že po doběhání jsem z Branďulky neměla vůbec dobrý pocit, dost jsem se o ni bála a raději všechny varovala, že nevím, jestli to tentokrát sama bez střídače utáhne a nebudou muset doběhat exhibičně. Před dalším rozběhem jsem ji pořádně vyráchala ve vodě (ona se ráchala dobrovolně) a nastoupili jsme proti Green P. Pirates. Tentokrát jsem ji tolik nehecovala, abych si šmudlu neodrovnala úplně. Tentokrát se nám podařilo udělat jeden čas 20,50 s, hned ten první s většími střídačkami.  Proti Dragonům opět jediný čas, ale pobavili jsme se u něho na výbornou. Po prvním běhu se otáčím na Anetu, která nám přišla zapisovat střídačky. Ona nechápavě kouká, co po ní chci, to už volají i ostatní „Aneto, střídačky“, ona stále nechápe, co po ní chceme a pak přiběhne na dráhu s prázdnou tabulí, kterou nám ukazuje celá zmatená. Prostě byla myšlenkama úplně někde jinde a nevšimla si, že už máme jeden běh za sebou. Výborná scénka. Brandy se zase předvedla jako neuvěřitelná poctivka – míček na boxu nějak zazlobil, ale ona si s ním poradila a dokud ho nečapla, nešla zpátky (viz foto nahoře). Ze tří započitatelných časů jsme měli nejlepší 20,50 s a postupovali do druhého dne z posledního místa.

MEZITÍM
Jak už jsem zmiňovala, v sobotu večer se přihnala šílená bouřka. Dalo se to čekat, celý den jsme bedlivě sledovali radary s počasím a všude okolo nás to vypadalo na mordor, jen my byli stále v uzounkém proužku bez deště. Nakonec foukl větříček a přišlo to. Buřinu jsme přežili  schovaní v altánku. Brandy a Blaženka tu předvedly aspoň všem svůj stresový výstup. Miminka potřebovala chovat a dýchat někomu do obličeje. Brandinka se rozhodovala mezi mnou a Luckou (vlastně i Vláďou). Bláža si našla oběť jedinou – Vláďovu kamarádku, která nás přijela podpořit. Nevěřili byste, že taková jemná slečna zvládne skoro hodinu chovat miminko velikosti Blaženky. Ani jednu dokonce nezajímal naložený hermelín, který jsme při té příležitosti vytáhli. Zbaštilo se ho dost, i ti co neměli objednáno jako např. Bowie, která se se mnou milostivě rozdělila…. (potvůrka). Hermoše se nakonec podařilo uchránit i na druhý den pro Martu a Dominiku. Když konečně bouřka přešla, zjistili jsme, že běhy byly odpískané. Vyrazili jsme tedy na procházku a pak se rozutekli – Kája s Dušanem přespat jinam, Aneta s Petrou na večeři, Vláďa spát (to má u nás schovaný) a my s Luckou pozorovaly KanJam Crazy Ballaků. Měla jsem nutkání to taky zkusit, ale nakonec jsem se neodvážila – všichni vypadali jako profíci. Když začalo zase pršet, vyrazily jsme s Luckou a holčičkami naproti Pétě s Anetou, pak se už jen chvilku posedělo a šlo se spinkat do výjimečně tiché flyballové noci.

NEDĚLNÍ RUNNEŘI – Double Elimination na 3 vítězné běhy (startujeme z 2. místa)
S kým jsme včera skončili, s tím jsme dnes začínali, tedy s Aleou Noční můrou. Všechny běhy byly těsnota, jenže my šli na krev a oni si tam dávali zase vteřinové střídačky (nevím, jestli se báli breaku nebo to bylo kvůli pejskům). Vyhráli jsme jediný běh díky jedné jejich chybičce, celkově 1:3. Nutno ale říct, že Bailinka se před tetičkou vyprsila natolik, že si opět vylepšila svůj osobáček na 4,80 s!!! Beruška, moje fofrnická. Běh proti Crazy Balls II. byl hned na začátku jasné vítězství pro nás, pokud si to sami nezkazíme. Střídaly jsme tedy v poklidu kolem 0,15 a jednou se nám podařilo zaběhnout čistý (bez střídaček 18,16). Naše výhra 3:0. Dalšími soupeři byli opět Manic Dogs. Dohodli jsme se, že zkusíme standardní sestavu, ale jakmile bude Jeroušek jedinkrát reagovat vedle na Jardu, okamžitě měníme pořadí psů a bude zase startovat Mollynka. Naštěstí to nebylo vůbec potřeba, Jeroušek parádně startoval a za stavu 2:2 Sandy chybovala ve střídačce a protože si Aneta myslela, že jsme běh projeli a jedeme domů, odbíhala smutně dál, JENŽE poslední pejsek na vedlejší dráze také zachyboval. Všichni jsme tedy křičeli na Anetu, která nás vůbec nevnímala, Sebovi se naštěstí podařilo odlovit aspoň Sandynku a běh byl zachráněn – opravili jsme rychleji než soupeři. Takže díky Sebovi za záchranu. Nicméně jsme se už pak neudrželi dlouho. Vyřadili nás Hop Trop Panthers – opět na Bailinku nasadili pudlinku Dafku (proti jiným běhá Eliška, ale nám tam vždy vrznou rychlejšího pudla – no, asi vědí proč). V prvním běhu zřejmě Bailinka lovila míček anebo tak obdivně zírala na Dafku, že měla čas 5,32 (to se u ní nestává, během turnaje mívá nejhůř 5,05). Rozsekali nás 0:3, nepomohlo ani střídaní Afričky za Mollču, ani moje OKy. Byli prostě lepší. My tak skončili celkově na nepopulárním 4. místě s nejlepším časem 18,31 s. 

NEDĚLNÍ JUMPEŘI – Double Elimination na 3 vítězné běhy (startujeme z 6. místa)
Ráno jsme běželi asi sedmí, bylo tedy dost času na regeneraci a hlavně přivítání se s posilou – Dastíka přijela vystřídat Zara, která v sobotu bohužel nemohla být na turnaji. Holky se ale zapracovaly strašně rychle a skvěle. Proti Dragonům jsme najeli na naši starou sestavu – Lucka se totiž hrozně trápila se střídačkami proti Bowie, kdy na ni hrozně často chybovala. Byla jsem nervózní jak to pro změnu půjde mně, ale dopadlo to skvěle (narozdíl od Lucky se mi na Bowie střídá výborně). Tak trochu jsme počítali s výhrou, protože Dragoni měli v sobotním Speed Trialu pomalyho starťáka, jenže pejsky vyměnili, byli hold rychlejší – první prohra, ale jeden čas jsme měli parádní 20,13 s. Proti Crazy Balls to probíhalo podobně jako u Runnerů, kdy se na obou drahách chybovala, Vláďa si toho nevšiml, tak Bowie poslala Lucka. V tomto rozběhu jsme nakonec vyhráli 3:2. Vyřadili nás až Tsunami 1. V prvním běhu nás namlsali výhrou s přehledem. Samozřejmě hned vyměnili psa a už jsme se vezli – na Branďulku nasadili borderu, na což její nožičky nestačily. Za stavu 2:2 dal Vláďa chybu. Byla to škoda, protože právě v poslední běhu jim pejsek lovil míček, takže jsme ještě možná mohli otočit skóre. No neotočili a prohráli jsme 1:3. Celkově tedy také 4. místo s nejlepším časem 20,13 s.

ZÁVĚR:
Tentokrát jsme sice neulovili žádné umístění – dvě bramborové jsou k naštvání, ale my si pořád věříme, že se to zlepší. Já už na svých střídačkách zapracovala. Z Draka jsem odjížděla rozhozená kvůli střídačkám, tentokrát už jsem spokojenější. S Brandy už umím zase převážně OKy a s Bailinkou jich na Manic Cupu také několik padlo, hlavně jsem tolik nechybovala. Všichni starťáci startují jako profíci, chtělo by to tedy trochu vylepšit uvnitř týmu (hlavně u Jumperů). Tak uvidíme, snad se to časem všechno urovná. Branduška mi snad ještě nějakou chvilku běhat sama vydrží a příští rok ji na dráhu bez střídače nepustím. Největší naděje vkládá do Bonnie paničky Blanky (čerstvé to naší oslavenkyně – na fotky z FUNatické oslavy se můžete podívat zde). Moc děkuju FUNaticům a jiným za milou společnost, Aničce Hrochové z ForPes za hromadu nádherných fotek, na které se můžete podívat níže a zanedlouho opět naviděnou tentokrát ve Svijanech!