HAPPY MÍČEK 2014

Další závod a další komplikace – bojím se, že všichni pořadatelé, když uvidí naši přihlášku, budou mít osypky, co zase budeme pár dní před turnajem měnit. Tentokrát jsme měli ale dopředu zajištěnou posilu z ForPes PohodaLucka s paničkou Irenou, Archie s paničkou Ivou a Coffee zapůjčená od Aničky. No a ještěže tak, protože pár dní před turnajem odpadla Sandynka, která si rozřízla nožku.

Ve 4. divizi, kde běhali Jumpeři nebylo tolik týmů, tak jsme si v sobotu jeden běh ušetřili. První jsme nastoupili proti Pilsen 2 F.A.S.T. na startu s Archiekem. První start se jim moc nepovedl a ještě se sem tam u někoho objevila chybička, takže časy se nám počítaly jen dva. Hlavní bylo, že Brandy si ze čtyř běhů dala 3x OK, k tomu čas 5,28 a ještě stihla pomotat makovičku plzeňskému jackouškovi Česťovi. Musím přiznat, že jsem byla docela překvapená, když ke mně v cíli dobíhali dva flekáčci. Dostali jsme tedy opravný běh, ale moc jsme si nepomohly, protože světla svítila jak vánoční stromeček. Další rozběh proti Crazy Balls III. se běžel v osvědčené sestavě a měli bychom krásné časy, ale projeli jsme si to na chybných střídačkách, Brandinka trošku zpomalila a až na jednu moji chybičku měla 3x OK. V sobotu jsme se utkali už jen s týmem R.U.P.em. Brandy tentokrát zastoupila Atacama, která se svými krátkými nožkami kmitala skvěle a všechny časy se jí povedly pod 6 s (dokonce i s nějakým tím OKem), ale časově jsme si moc nepolepšili, takže jsme šli do dalšího dne s nejlepším časem 19,87 s z 2. místa.

FUNatici si v sobotu dali klasicky čtyři rozběhy většinou na startu s Luckou, Bailinka byla bez střídače a ještě prvně v životě střídala na Mollču (sestava: Lucka-Jerome-Molly-Baileys). První rozběh proti Pink Pirates jsme začali trochu neslavně – 0,60 s start, ostatní střídačky pekelné a na závěr ještě Baila lovila míček. Třetí běh jsme si vylepšili rekordem družstva s časem 18,29 s, a to Bailinka rozhodně neběžela na plný plyn (buď faleška anebo je po hárání trochu z kondičky), její časy byly průměrně kolem 5,2 s. Rozběh proti Lavině Beta se povedl jen jeden běh s hezkým časem 18,44 s, protože se Lucce moc nedařily starty a zase ty střídačky (samozřejmě až na hvězdné duo Káťa + Baileys), ale Bailušák tu poprvé a naposledy za víkend zaběhla čas 4,99 s. V odpolední části jsme se pak utkali s Rebely, Jeromek si tu trochu zablbnul a Lucka měla stále vtipné starty – buď 0,60 nebo 0,0…něco. Počítal se nám tedy jen jeden běh 18,44 s. Poslední sobotní rozběh proti Pantherům zase jen jeden hezký čas (ten den fakt prokletí), protože jsme se převážně sami vychybovali. V sobotu jsme skončili na parádním 3. místě.

Večer bylo v plánu tradičně posezení, ale kapánek se to zvrhlo – Laviňáci tu začali pořádat orgie. Začali obcházet všechny týmy a pilo se na smutek, závody, na všechno, a to  z nepřeberného množství a druhů alkoholu. Nakonec jsme skoro všichni, co neodjeli, skončili u stánku na lavičkách a pilo se dloooouho do noci. Přiznávám, že jsem ten večer zkombinovala alkoholy nezkombinovatelné, ale zázračně jsem to přežila bez stavu větší opilosti a bolehlavu, do stanu jsem trefila a dokonce i berušky moje zvládla bez problému vyvenčit. Co se ovšem všechno řešilo, to už je mi trochu záhadou, ale společnost si vybavuju náramně (také to, že jsem Zbyňkovi Chalupníčkovi stále říkala Zdeňku, ale toho bych byla schopna i v absolutní střízlivosti). Komu jsem tedy druhý den rozhodně nezáviděla byl Pepa z Laviny, který se nechal vyhecovat a částečně brčkem vyexoval flašku zelené. Hlavní je, že přežil a druhý den, když se objevil, sklidil dokonce i potlesk a mnohé obdivné pohledy.

První nedělní rozběh Jumpeři nastoupili opět proti Crazy Balls – podařila se nám parádní série tří vítězství a z toho první běh byl start 0,06 s a všechny tři střídačky OK (neuvěřitelné!).  Archie začal mít problémy s míčkem, takže ho zastoupil Dasty. Do tohoto běhu měla původně nastoupit Atacama, jenže nikdo neví, co se stalo, ale začala se něčeho na dráze bát a odmítala běhat až k boxu, začala se schovávat. Při každém odběhu a zkušebním běhu jsme se ji pokoušeli navnadit, ale ten den už prďolka nevyběhla a Brandušku v tom nechala. Škoda, protože den předtím běhala moc hezky. První prohru jsme si slízli s RUPaky. V prvním a druhém běhu si trochu zazlobil Archie – nechtěl odstartovat a pak si běžel k sousedům pro míček, což bylo trochu nespravedlivě posouzeno jako narušení běhu. Pro jistotu jsme tedy zpět nasadili Dastyho, ale na RUPí tri borderky jsme prostě nestačili, takže naše první prohra. Poslední, pro nás vyřazující rozběh byl opět s Crazy Balls a všechny tři běhy jsme projely – dva z toho na špatných střídačkách a poslední se Brandy pokoušela dotáhnout jejich náskok, ale nakonec jsme my měli čas 20,33 a Crazy Balls 20,24 – jen kousek chyběl. Škoda, ale 3. místo bylo parádní.

Ne všichni Runneři se ovšem na neděli vyspinkali do růžova, a to nám přijela další posila z ForPes Coffee. Tu jsme nasadili hned do prvního rozběhu proti Lavině Beta a bylo prohozeno pořadí Coffee-Jerome-Molly-Baileys, abychom si ušetřili starťačku Lucku. Bohužel první vyhrání z kapsy vyhání, prohráli jsme 2:3, a to měla v jednom běhu Coffee málem karambol s překážkou a trochu se prala s míčkem na boxu. Vyměnili jsme ji tedy zpět za Lucku. Nevíme, co se stalo, ale Lucka a následně i Jeromek nechtěli vůbec odstartovat – odstartovali sice oba, ale točili se na startu jak čamrdy dokola než vyběhli. V dalším běhu začal Jerome běhat na sousední dráhu – všichni jsme z toho byli pořádně vyklulení, protože Jero je jeden z nejspolehlivějších psů a nikdy takové věci nevyváděl. Napotřetí už Jero neodstartoval vůbec. S velkými obavami jsme tedy šli do dalšího rozběhu proti Rebelům. Jerome vypadal, že se srovnal, odběhal všech 5 běhů luxusně (až na jedno lovení míčku), vyhráli jsme 3:2. Poslední běh o třetí místo jsme nastoupili opět proti Lavině a Jeromek opět přestal běhat – fakt záhada a video jsme všichni zkoukli snad už 10x a nemůžeme přijít na to, co mu u tě Laviňáků mohlo tak moc vadit. Odběhl jen první běh, ale ostatní prakticky neodstartoval anebo až na konci opravil. Co jsme se tak bavili s ostatními týmy, tak hodně týmům v neděli spolehliví pejskové stávkovali nebo čmuchali – jestli se v noci po té extra party něco událo, kdo ví. Ale snad to bude příště v pohodě. Nakonec jsme skončili na 4. bramborovém místě.

Tímto bych chtěla moc poděkovat všem pomocníkům z ForPes a vlastně všem týmům za velmi zábavný večer. Já jsem si po víkendu připadala jako OKová královna, protože 13 OKů s Brandy a 14 OKů s Bailou = rovných 27 OKů za víkend!!!!!!!!!!!! Tak trochu podezřívám holčičky, že si v té bráně OKy korigují samy, protože se mi moc nezdá, že JÁ bych byla tak šikovná (fuj, to smrdí samochválou).

No a jestli si holčičky korigují OKy, tak Brandy je naprostý zoufalec při focení nejradostnějších chvilek s pohárem. Podívejte na krátkou reportáž, jak se někteří naši drahuškové při tom focení ksichtí!
 
Jak by to vypadat nemělo:

Afra 01 Afra 02 Afra 03 Afra 04

 
 Jak by to vypadat mělo:

Blazena 01 Blazena 02 Blazena 03 Blazena 04

 
Naprostí profíci:

Dasty Atacama

 
Brandy raději bez komentáře (prostě tydýtek):

Brandy (2) Brandy (1)

 
Brandy bude muset začít brát od Blaženky hodiny modelingu a pózování! Za některé další fotky velikánský dík Teplický deník (ano Bailinka měla fotku v novinách), Kateřina Kovaříková a Renata Zelyczová!