SLAVÍME 3. A 9. NAROZENINY

Už tři roky tento svět oblažuje šest úžasných teriérků (konkrétně od 20.11.2012), kteří každý den zpestřují život svým páníčkům (někdy více, někdy méně dramaticky). Někteří z nich už se mohou pyšnit mistrovskými tituly (dámy vedou), takže přejeme i těm ostatním hromadu úspěchů a všem hodně zdravíčka a ať jsou stále tak veselí a usměvaví jako dosud (slovy paničky Zuzuly: „pozitivní naladění mají prostě v rodině“). 

BINGO

Bingova agilitní kariéra se začíná zvolna rozjíždět a prozatím kam vleze, tam sklízí ocenění s úžasnými postupovkami kolem 5 m/s. I když si prakticky první den splnil přestup do dvojek, panička sdílí podobný názor jako já, nechce nic uspěchat a do dvojek přestoupí, až si budou na parkuru oba jistější. Doufám, že se zase společně setkáme na agility táboře v Nových hradech.

Bingo3roky01 Bingo3roky

 

BUGATTI

Naše první mistryně – konkrétně vícemistryně v agility družstvech kategorie M na Mistrovství SR. S Buginkou to je hop nebo trop, ale když se podaří zaběhnout čistě, konkurenci by těžko hledala – časově natrhne kdekomu zadnici. Paničku obdivuju za neuvěřitelnou trpělivost s Buginkou na startu (dostalo se ke mně totiž tajné video Buginčiných startů – od té doby si už na Bailinku nestěžuju… ;))

Bugatti3roky02 Bugatti3roky

 

BENJAMIN

Benjaminek s páníčkem se stále věnují myslivosti, ale žádné zkoušky neplánují. Benji je neuvěřitelný divoch a při každém našem setkání se nemůže nabažit maminky Brandušky – to zřejmě bude jeho jediná doživotní láska, ke které nikoho jen tak nepřipustí (ale sebe by moc rád připustil :-D).

Benjamin3roky01 Benjamin3roky

 

BOND

Agenta dokonale vystihuje blahopřání jeho paničky Zuzuly: „Bond, James Bond … moj pan uzasny, moje slunicko, milacek a obcas aj pakos. Vecne pozitivne naladeny, vecne usmiaty a az vrazedne pritulny  Uz ma tri roky … tri roky, vek ktory je pre parsona tak vyznamny. Chlapcek moj najdokonalejsi, nech si zdravy, hravy, spokojny a vysmiaty a nech ti to beha, ale to uz pride teraz samo Káťa dakujem za tohto maleho pana bozskeho.“

Bond3roky01 Bond3roky

 

BUTCH

Butchova panička běhá, stále běhá a běhá s Butchem na šňůře, ale závodní kariéru (cannicrosovou apod.) s ním zatím neplánuje. Třeba jednoho dne změní názor. Pod vedením psího guru Dana pracují i na aportku a přivolání, tedy hlavně od psů, na které se velmi rád prsí. Držím palce, ať se práce daří a musíme brzy vymyslet nějaké setkání.

Butch3roky02 Butch3roky

 

BAILEYS

Další vícemistryně, tentokrát flyballová, na Mistrovství Evropy v 6. divizi. Agilitní kariéru má též slušně našlápnutou a v lednu se chystá na svůj první start ve dvojkách. Jinak je Bailinka pořád stejný nezmar – bojím se i pomyslet nebo podívat na hračku, protože v tu chvíli už ji drží v tlamičce a dožaduje se nějaké akce. Perfektně k ní sedí i popis bratříčka Bonda – „vražedně přítulná“, v jejím případě už věřím, že by mě dokázala umazlit k smrti.

47 Baileys3roky

 

BRANDY – maminka výše uvedených dárečků

Branduška 23.11. oslavila deváté narozeniny – za poslední rok jí opět přibyl nějaký šedý chloupek a není divu, starostí má fůru, ale tu největší starost má o žrádlo. Myslím, že nebude dlouho trvat a naučí se otevírat i ledničku. Málem už jsem chtěla klepat na dřevo, že zdravíčko bez problémů slouží, jenže potvůrka si po roce musí zase něco vymyslet. Nejhorší diagnózy byly ale vyloučeny, zřejmě se jedná o astma – brzy budeme snad vědět víc. Tak nám držte palce. Kromě žrádla a Bailinky je její další velikou vášní flyball, ve kterém se též letos stala vícemistryni Evropy v 11. divizi, ukázala tedy, že ještě nepatří do starého železa a pokud vše dobře půjde, příští rok si ještě zazávodí za svůj FUNatický tým. Agility už pomalu věšíme na hřebík – letos ji čekají poslední závody ve Všeticích a příští rok se už na parkurech nebudeme vzájemně trápit. S Bailinkou jsou skvělé parťačky – jedno tělo, jedna duše a hodně jsme zapracovaly na společném zdrhání v lese. Obrovskou radost mi tento týden udělala zpráva od páníčků Branďulčiny sestřičky Blady Mary – chtěli kontakt na paní chovatelku, který bohužel též nevlastním, ale poslali mi fotku, kterou přikládám hned vedle Branďulky (I Blady se těší dobrému zdraví a je úžasný pejsek). Kdysi jsem se na fotce zamilovala právě do Blady Mary, ale po prvních minutách návštěvy štěňátek mi k srdci přirostla Branduška. A nikdy jsem nelitovala, jak jsem se rozhodla – Brandinka je to nejúžasnější stvoření na světě, vytoužený pejsek, která mě mnohému naučila (teriérství mě ovšem učí až Bailinka).

BRANDY40  BLADY MARYBladyMary

 
A na závěr malý bonus v podání Brandušky a Bailinky – takhle to u nás doma občas vypadá 😀 Jejich pravidelná představení jsou úžasná a člověku zvednou náladu, i kdyby nechtěl. 😀

 
A teď pro zklidnění pár foteček jako důkaz, že to jsou ty nejúžasnější parťačky a pečovatelky na světě 😀