OSLAVA 2. A 8. NAROZENIN

Dne 20.11. to byly přesně dva roky, co Brandušku potrápilo při porodu šest malých raubířů. Ač byl jejich příchod na tento svět poměrně dramatický, ta jsem si jistá, že od té doby těchhle šest sluníček dělá obrovskou radost nejen mně jako chovatelce, ale hlavně jejich páníčkům a nevlastním bráškům i sestřičkám. No a po náročném období štěňátkovského věku i puberty konečně začínají sklízet první úspěchy na agility parkurech, flyballových drahách, při maratonských bězích i myslivosti. Přejeme jim, ať jim to čím dál lépe běhá, skáče, čmuchá a nemoci i strasti se vyhýbají!

BINGO

Bingoušek měl parádní agilitní rozjezd a chvíli to i vypadalo, že bude první, kdo vyrazí na agility parkur. Jeho agilitní kariéra se prozatím na čas odkládá – paničce se teď nahrnulo trochu víc aktivit školou počínaje a brigádami konče, ale jak sama říká, snaží se aby pejsci nevyšli z koncentrace a dál pilně trénuje. Myslím, že až konečně vyběhnou, budeme všichni zírat. Moc se na Bingáska těším na další ročník agility tábora v Nových Hradech – už vidím, jak mi s Bailinkou zase natrhnout zadek.

Bingo2014 (3) Bingo2014 (1)

 

BUGATTI

Bugattka, přezdívaná turbo Bugatti,  už okusila atmosféru prvních agility závodů a umístila se na krásném druhém místě s nejrychlejším časem (i zaprcatělé borderky v kategorii M strčila do kapsy) a všem natrhla zadek v tunelidádě. Jen panička si bude muset začít zvykat na závodní atmosféru a hlavně na vyhlašování těch nejlepších, protože když se podaří malé „turbo“ uřídit, nebudou mít konkurenci. No a jak krásně běhaly se můžete podívat zde (jen pro Facebookáře, video na youtube jsem nenašla).  Kromě agility se u Bugattky objevují i lovecké vlohy – nedávno paničku upozornila na divočáka. Panička ovšem sdílí podobný názor jako já na myslivost atd., takže téhle aktivitě se opravdu věnovat nebudou, i když výsledky by měly jistě parádní.

Bugi2014 (3) Bugi2014 (2)

 

BENJAMIN

Benjaminek se narozdíl od ostatních myslivosti věnuje. Jak už jsem několikrát zmiňovala, tak páníček si ho nemůže vynachválit. Kromě hlášení, nahánění a dohledávání zvěře se v poslední době věnuje i rybaření – myslím, že tyto vlohy zdědil po mamince. Benjaminek je velký milovník, takže občas si k tomu nahánění vybere i nějakou fešnou fenečku a chudákovi paničce pak vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Bohužel si do dnešního dne moc neporozuměl s nevlastním bráškou Jerrym, takže pokud jsou mladí pánové spolu, nesmí je páníčkové spouštět z očí a musí být pořád ve střehu. Uvidíme, jestli panáčkové časem zklidní nebo se bude muset zasáhnout nějak jinak (např. pevnější ruka nebo kastrace?), ale zatím se to prý dá zvládat.

Benji2014 (2) Benji2014 (3)

 

BOND

Bonďásek v tomto roce prošel největšími životními změnami. Konečně si užívá domácnost jako jediný chlapák v rodině se svým harémem a pilně pracující paničkou. Má za sebou první oficiální závody, a to na mých oblíbených Nočních hrátkách – časově natrhl všem zadnice. Jen mě tedy ve výsledkové listině zarazilo, že se jedná o fenku – možná proto, že je kastrovaný? No nic, příště si dá snad pan pořadatel pozor (za uši už ode mě dostal). Kondičku si Bond udržuje v lese, kdy po vzoru a maminky začal občas i zdrhat. Je to ale kluk šikovný a když nastane problém, umí se pěkně ohlásit (tím bych si u těch mých potvůrek nebyla vůbec jistá). Pro Zuzku je to pořád ten nejlepší chlap, co kdy mohla mít a já jsem ráda, že toho nejlepší chlapa má díky nám.

Bond2014 (1) Bond2014 (2)

 

BUTCH

Butch stále prochází maratonskou přípravou. Myslím, že by Bára s klukama mohla někdy vyzkoušet dogtrek – s mlaďochem stejně běhá na vodítku (na šprcce) za pásem, protože když je puštěný, jde občas vyprudit nějakého pejska. Nestává se to často, ale občas si vytipuje nějakého namachrovance a jde mu ukázat, kdo je tu šéf. Bohužel asi pozůstatek šikany ze strany Camerona, tedy od původní paničky. S nevlastním bráškou Bourbonem jsou ovšem nejlepší kámoši a skvělí parťáci. Panička konečně přišla na to, co jsem myslela tím, že je „něžný“. Tak ať to pacholkovi vydrží a snad se časem zklidní i s tím machrováním.

Butch2014 (2) Butch2014 (1)

 

BAILEYS

Bailinka je sporťák a nezmar tělem i duší. V letošním roce už rozjela svou flyballovou kariéru – její časy se stále zlepšují, momentálně má rekord 4,89 s a myslím, že to vytáhneme ještě výš (tedy níž). Pro míček by položila život. Doma dokáže být neuvěřitelný mazel a zlatíčko, ale stačí jen pomyslet nebo se pohnout a už drží nějakou hračku (ideálně míček) v tlamičce a je připravena k akci. Agilitní výkonnostní průkaz už má vydaný a začátkem ledna ji čeká první oficiální závod v Lounech. Jsem na to moc zvědavá, snad se panička nervově nesesype. Kondičku udržuje také především v lese, což se snažím zatrhnout – kondička není špatná věc, ale vím o lepších místech.

BailaVP20102014 (1) Baila2014 (2)

 

BRANDY – maminka výše uvedených dárečků

Moje zlatá Branďulka oslavila 23.11. už osmé narozeniny a jakožto paničky mazánek se mi snaží přizpůsobovovat ve všem – nejvýrazněji ale tím, že po paničce blonďatí. V tomhle roce si ze mě a z pana doktora dost utahovala – objevily se problémy se štítnou žlázou a se srdíčkem. Srdíčko se nakonec ukázalo, že není nijak zvlášť nemocné (úměrně věku a dle kardiologa toho může ještě hodně naběhat a nemám se bát s ní dál sportovat), pořádně nás ale vystrašila. Agility ji v poslední době moc nebaví, takže agility závody trochu vypouštíme. Její velká láska je i nadále flyball. Se svým týmem slavila během roku hromadu úspěchů a na stará kolena začala dokonce běhat rychleji než v mládí, takže plánujeme, že v příštím roce ještě všem ukáže. Nevím, jestli se už u ní objevují znaky senility, anebo mi tuhle úžasnou psí paní zkazila Bailinka. V poslední době mi hraje dost na nervy urputným žebráním a kde jsou ty časy, kdy bych za ni dala ruku do ohně, že ze stolu nic nevezme….O zdrhání v lese ani nemluvím. Pokud je Bailinka na vodítku, Brandy na nějaké útěky za zvěří nemá ani pomyšlení, ale běda jak pustím i skřítkovou – okamžitě jsou obě v čudu a dost často útěk vyprovokuje právě Branduška. Ale co, stejně je to pořád moje zlatíčko nejzlatější a s Bailinkou jsou skvělá dvojka. Právě jí vděčímza 12 krásných štěňátek a hlavně pošahanou Bailinku. Už si to bez těch dvou mršek neumím vůbec představit.

Stefeckova diar 2015 (43)
 
Ještě jednou tedy všem našim zlatíčkám všechno nejlepší a jako bonus na závěr pár narozeninových fotek a video oslavenkyň!