2. RODINNÉ SETKÁNÍ SE ŠTĚŇÁTKY Z VRHU A

Jedno setkání jsme uskutečnili v loňském roce a protože mělo velký úspěch, letos jsme opět vyrazili na Vysočinu, tentokrát k Pelhřimovu do Hánova mlýna. Děkujeme tímto panu domácímu za perfektní ubytování i závěrečnou vstřícnost.

Bohužel se tentokrát setkání nemohl zúčastnit Albi s paničkou ani taťka Archie, no a mamulka Aimulka ta má momentálně vlastní rodinu, které se musí věnovat (viz výše). Sice nám tito tři chyběli, ale jejich nepřítomnost trochu vykompenzovala Angie s oběma paničkami + speciálním hostem, Angulka totiž na minulém setkání chyběla. Rozhodně se ale nenechala zahanbit a dala jasně najevo, že z ní žádný otloukánek nebude. Těžko říct, jestli si toto vysvětlovala právě s Chillinkou anebo si holky vyříkávaly nějaké hříchy z mládí (např. tahání za nožičku útěkářky Chillinky z ohrádky apod.). Ani páni bratři Archie s Deenem si do oka zrovna nepadli, ale to je víceméně jasné – každý z nich tam měl svoje holky (Deenek Chilldu, Archie Brandy a Angie) a navíc si každý bránil své teritorium. Ale zůstalo jen u takového brumlání. Musím ale moc pochválit naši smečku za to, jak dokáže bravurně spolupracovat, když se v okolí vyskytuje nějaký nepřítel –  ještěže poměrně divocí pejskové našeho pana domácího byli pořádně odděleni, nebyla by asi hezká podívaná, kdyby se k sobě dostali.

No ale teď už k samotnému setkání. V pátek, když všichni konečně dorazili (jako vždy se čekalo opět na nás), jsme chviličku poseděli u ohně, opekli pár buřtíků. Pejskové samozřejmě nezklamali a i přes počáteční obavy, aby se nepřibližovali ke kolejím, které byly opravdu kousek, se všichni drželi nás, tedy spíše kusu žvance. Ve mlýně se potom povídalo, popíjelo a šlo se chrupkat (vzhledem k tomu, že jsme prodávali postelové pejsky, tak samozřejmě i pejskové chrupkali v postýlce).

Druhý den jsme se vydali na parádní výlet na Křemešník – nejvyšší vrchol Pelhřimovska (795 m). Velikánskou pochvalu opět zaslouží všichni, protože všichni pejskové si  na Rozhlednu Pípalka všech 205 schodů (navíc děravých) sami vyšlápli nahoru i dolů. Kromě rozhledny jsme tu mohli vidět Poutní kostel Nejsvětější trojice, nedostavěný Větrný zámek, křížovou cestu, léčivou studánku a kousek naučné stezky. Všichni hafani byli vzorní – žádné útěky ani honění zvěře, perfektně poslouchali všichni. Po výletíku jsme na parkovišti otevřeli malý kosmetický salon a otrimovali hafánky. Protože nám všem už řádně vyhládlo, vyrazili jsme do Pelhřimova na oběd. Tady bylo poměrně rušno, protože se zde konal tradiční den rekordů. Po dobré baště jsme se vrátili opět do mlýna k místnímu rybníčku, kde kromě modelingového focení všech zúčastněných „londýnských brandy“ bylo nachystáno i překvapení pro páníčky, a to malý vědomostní test o našem Áčkovém vrhu. Musím přiznat, že někteří se pořádně zapotili a obávám se, že při příštím setkání ostatní nachystají něco na mne. Uvidíme, ale už teď se bojím, když si vzpomenu na návrhy, co tam padali! Závěrečné bodování a vyhlašování už muselo proběhnout „doma“, protože od rybníka nás vyhnal déšť. Musím přiznat, že některé odpovědi překvapily, ale hlavně pobavily (víc prozradit nemůžu, protože testík ještě čeká na Petu Albinkovou a Monču Aiminkovou). Nakonec jsme se dostali k vítěznému duu Monika a Martina Angieskovy. Věcné ceny obdrželi všichni – vítězové něco navíc a dokonce jsme měli i cenu útěchy. Po vyhlášení nás musela opustit Angie s paničkami (holky, příště až dokonce, prosím!!!). Pak, zatímco pejskové odpočívali, už se jen sedělo, klábosilo, předváděly psí kousky atd. atd.

V neděli jsme bohužel už žádný výlet nepodnikli, protože od rána jen chc…. chc…. a chc….. Po zaplacení ubytování jsme tedy frčeli každý do svých domovů. My tedy vlastně ještě ne – nedaleko bydlí ségra s dvojčátkama, tak jsme se za nimi ještě na skok mrkli a pak hurá domů. Víkend bylo báječný, prostě jako vždy s našimi štěňátky. Myslím, že i ostatním se moc líbil a k mojí velké radosti bylo dokonce navrženo další setkání na podzim tohoto roku opět v Hánově mlýně a tentokrát snad konečně v kompletní sestavě!

DÍKY VŠEM ZA SKVĚLOU SPOLEČNOST A ZA TO, ŽE JSTE Z NAŠICH ÚŽASNÝCH ŠTĚŇÁTEK VYCHOVALI JEŠTĚ ÚŽASNĚJŠÍ PEJSKY DOSPĚLÁKY!