RODINNÉ JESENÍKY


 
Bílá Opava a Praděd
Během prodlouženého rodinného víkendu, kdy jsme slavili všechny možné svátky a narozeniny, jsme si dali pořádně do těla. Já a sestřička (zbytek výpravy část absolvoval autobusem) jsme absolvovaly nejdelší úsek – Karlova Studánka – Bílá Opava – Barborka – Praděd – Švýcárna – Vidly, což nám dohromady dalo 20 km. Večer jsme sice pomřeli (včetně holčiček), ale byla to nádhera!

 
Rejvíz a Karlova Studánka
Druhý den výletování jsme pojali trochu odpočinkově a vydali se k Mechovému jezírku (tam už to znám s holčičkami známe) po chodníčkách, hlavní ale bylo, že cesta vedla převážně lesem. Po nervovém vypětí na obědě v Ludvíkově jsme si navečer už jen prošli Karlovu studánku s příjemným posezením na kávičku (mimochodem, hnusnější Frappé jsem ještě asi nepila). Ten den slabých cca 8 km a mamina stejně léčila puchýře na nohách. 😀

 
Dlouhé Stráně
Konečně třetí den výletní tentokrát rozdělený na dvě výpravy – lenochy a akčňáky. Lenoši se z/na Medvědí hory nechali vyvézt autobusem, akčňáci (teriérky s paničkou a Péťa s Kubíkem) si to celé odťapkali po svých – sice to nebyl dlouhý výlet, ale před sluníčkem se schovat nedalo vůbec nikde, takže jsme toho i tak měli plné kecky. Velikánská pochvala pro Kubíka, který nevyměkl a bez jediného zaremcání to zvládl. Nad babuškou Branduškou jsme se ke konci slitovaly, takže měla své osobní nosiče (do prvního stínu). Nejpyšnější jsem ale na obě holčičky, které bez jediného problému zvládly cestu lanovkou nahoru i dolů (u Bailinka jsem byla připravená na vše). 😀 No a pak už nás čekala jen předlouhá cesta domů s mini zastávkou v Hanušovicích – konečně jsem se dočkala škvarkových bulek.