DRAHAŇSKÉ ÚDOLÍ

V neděli byl páníček přizván ke stavebním poradám ke kamarádovi Martinovi na chatičku v Dráhani. Já si s hafulkami zatím udělala kraťoučký výlet, pak jsme drbali, Bailinka se zatím věnovala svým oblíbeným ornitologickým výzkumům a když se nám konečně podařilo ukořistit páníčka, vydali jsme se všichni příjemnou procházkou Drahaní až k Vltavě.

 

V údolí jsme potkali kládu přes potok – Branduška začala hned přebíhat tam a zpátky, Bailinka nedůvěřivě koukala – přitom doma běhá po okraji sedačky sem a tam, tohle bylo ale jiné. Zkusila jsem ji tedy navnadit na dobrůtku a šlo to raz dva. Sice došlo k jednomu malému pádu skoro do vody, protože slečinka byla moc hrrr, tak jak to u ní bývá dobrým zvykem, ale i tak se jí cvičení na kládě moc líbilo a sama tam běhala a dožadovala se nějaké činnosti. Asi brzo začneme doma zkoušet cvičení s balančním míčem, stejně jí to slibuju už dlouho.

 

V potůčku se nakonec osvěžily obě dvě – jsem hrozně ráda, že maličká vodu miluje stejně jako mamina. Branďulka, která též s výcvikem nezahálí ani na procházkách, pak vylovila pořádný klacek z vody, se kterým si holky pořádně vyhrály. My jsme zatím dávali pozor na kolem projíždějící hromady cyklistů – za prvé kvůli Bailince, ale naštěstí je vzorňák poslušný a za druhé právě kvůli klacíkům, ale do kola se nic (ani potřeštěná Baila) nezamotalo.

 

Když je klacík omrzel, došlo samozřejmě na oblíbené bitky a řádění – v blátíčku to je samozřejmě nejideálnější. Musím přiznat, že i Bailinka umí občas nahodit pořádně ksichty a divím se Brandušce, že s ní má pořád tolik trpělivosti. Hold mamina a Branduška to je mamina nejmaminkovatější. Kéž by každý takovou měl.

 

Na konci jsme s Branduškou trochu potrénovaly potápění. Doufám, že letos nám konečně vyjde podzimní účast na Water Dogs, kde se nám bude potápění náramně hodit. Jen si nejsem úplně jistá jestli se Brandy bude pro míček vrhat se stejným nadšením jako pro pamlsek. Necháme se překvapit. Bailinka se do potápění moc neměla – čumáček ponořila jen opravdu maličko, ale jsem přesvědčená, že šikovná maminka ji brzy i to naučí. I když ve vlastním zájmu by to dělat neměla, protože prozatím má Branduška jistou jen dobrůtku hluboko ve vodě – všechny ostatní jí malý skřítek ukradne.

 

I když byla procházka vcelku krátká, holčičkám úplně bohatě stačila na pořádně vyřádění se a doma spinkaly jak zabité. Není nad unavené teriérky.