AGILITY VÍKEND – O.K. – NOČNÍ HRÁTKY 2010

Jako loňský rok, i letos jsme vyrazily na Noční hrátky. Noční hrátky milujeme, ačkoliv se nám tam ani trošku nedaří (no a kde nám se vlastně vůbec daří, že…).

V pátek jsme se diskvalifikovaly v soutěži dvojic, družstev i klubů – tímto se omloUvám všem našim spoluběžcům. Večer byl zakončený tradičním karnevalem a karnevalovým během. Ačkoliv karnevaly vůbec nemám ráda a za nic jsem nechtěla jít, nakonec mě přesvědčila Vlaďka se svými PRŤousky, která měla připravené kozí růžky a vemínko pro hafy. Takové nabídce se samozřejmě nedalo odolat, a tak jsme nakonec do karnevalového běhu nastoupili za KOZY, a to malé kozičky (psíci) a velké kozy (k těm nám dopomohlo několik párů ponožek) – myslím, že nakonec velké kozy měly větší úspěch (především u pánského osazenstva) než malé kozičky s růžky. Brandy a já jsme překonaly samy sebe a doběhly jsme parkur čistě, škoda, že Vlaďka s Denzelem se diskvalifikovala. Moc mě mrzí, že z karnevalu nemáme žádné fotky, ale třeba někde časem nějaké vyšťouráme. Po karnevalovém běhu jsme rychle pádily domů, protože na protějším břehu Vltavy se právě rozjíděla Laserová a ohňostrojová show, což rozhodně není nic pro nás.

V sobotu jsme plny očekávání nastoupily do běhu podle roku narození, který nám hooodně zvedl náladu. Doběhly jsme v čistém čase v naší kategorii roku 2006 na krásném 3. místě (bohužel se vyhlašovalo jen 1. místo, ale to už je asi náš osud). Poté následoval Charlieho běh. V Charlieho běhu se běhá nejen se svými, ale i s cizími pejsky a každý si musí na svůj tým vsadit. S Brandy jsme běžely s jedním odmítnutím ve slalomu. Branduška si zaběhla ještě 2x, a to s nadějnou, mladou agiliťačkou Terezkou. Škoda, že moje závislačka Branduška se ke konci parkuru rozhodla hledat paničku a vyprdla se na chudáka Terku. Podruhé běžela s Anežkou Reimarovou – tentokrát jsem si stoupla poblíž parkuru a v případě, že by se opět rozhodla vzít dráhu, dostala by pěkně za uši. Tentokrát, ale zvítězil agilitní duch a Brandy i s Anežkou doběhla, sice s nějakým odmítnutím, ale i tak to byl úspěch. No a panička, aby se jí nezkrátily žíly si na běhání půjčila Anežky Báďu a Mírova Alexe. Bohužel jsem asi nebyla dost přesvědčivá a páníček je páníček, takže oba pánové mně v půlce parkuru opustili a vydali se hledat své páníčky. Poslední běh jsem běžela s Terezky borderkou Wikinkou. Musím přiznat, že jsem měla velké obavy z běhu s border collií, ale dopadlo to báječně a my doběhly (myslím, že) čistě v moc hezkém čase. Wiki byla úžasná, krásně reagovala a zřejmě najela na nějaký pomalejší program, protože jsem ji i stíhala. Škoda, že jsem na ni nevsadila trochu víc – mohly jsme získat nějaký ten pohár.

No a neděle byla zakončena soutěží plemen a soutěží feny proti psům. Vzhledem k tomu, že Brandy žádný z předešlých běhů neměla odložení, tak jsem hned na startu zazmatkovala a pak už následovalo nevyhnutelné – Brandy jsem svým pohybem za áčkem poslala do tunelu místo na skočku. Byla to velká škoda, protože neudělat tuhle botu, běžely bysme jen s jedním odmítnutím. Co se dá dělat, z chyb se člověk učí. Byla jsem sama na sebe neuvěřitelně vytočená. Běh fen proti psům jsem si myslela, že nastraženou pastičku zvládnu protipohybem, ale bohužel – až z videa jsem poznala, kde jsem udělala chybu a jak jsem měla po dálce reagovat. Škoda, že až s křížkem po funuse.

Když to tedy shrnu, tak letošní Noční hrátky byly stejně úspěšné jako vloni – vyhrály jsme jen TOMBOLU. Ale my se jen tak nedáme a příští rok všem ukážeme co v nás je!