AGILITY TÁBOR JESENÍ 2009

Na tábor jsme vyráželi v neděli dopoledne společně s Jitkou Lebedkou, jejími „hmyzáky“ (čti: papillony) a novým rodinným přírůstkem 3měsíční maliňačkou Kami. Po příjezdu do tábora se nám podařilo chytit místo vedle Jitky a na večer jsme si naplánovali táborák a opékání buřtíků. Jak se později ukázalo, tak na Šumavě rozdělání ohně znamená přivolat déšť, takže po dvou neúspěšných táborácích jsme se o další už ani nepokoušeli. První dva dny nám počasí moc nepřálo, ale pak nastal zlom a sluníčka bylo skoro až moc. Každý den nás čekala ranní rozcvička, trénink, báječný oběd, polední klid, odpolední tréninkové běhy a další trénink. V praxi to znamenalo to, že už v úterý jsem nebyla schopná si sednout na bobek a umýt v potoce nádobí, ale i na to jsem vyzrála.

Kromě pravidelného režimu nám Tonda tábor zpestřil různými hrami a bojovkou. Při překážkové dráze jsme totálně pohořeli, zato jsme si s lahvinkou lahodného moku užili Příběh o vydrách a bobrech, který pak byl vylepšen ještě příběhem o Psovodech, psech a pánovi. Pevně věříme, že Monika, autorka tohoto příběhu, nám brzy zašle jeho text a dostaneme-li její svolení, možná dojde i k jeho publikaci. Ve čtvrtek jsem se zúčastnila bojovky – nechala jsem se ale hooodně dlouho přemlouvat, ale nakonec jsem nelitovala. Za prvé ji náš tým ve složení já, Jitka, Tomík, Lucka, Markéta, Tereza, Saša a Markéta i přes počáteční útrapy vyhrál (cílový poklad byla jedna dobrůtka vedle druhé). Za druhé jsme se dostali do překrásných míst (sice přes hory a doly, ale to vůbec nevadilo). Pejskové v den bojovky měli volný den, a tak si Branďulka užila celý den páníčka a kamarády Kami, Ferdu, Zrzka a Vikynku. V pátek dopadla únava i na Branďuli, která si navíc neustálým sluněním přivodila zánět spojivek, takže jsme jí dali den pokoj a v sobotu jsme si užili poslední báječný trénink.

V neděli nás čekalo už jen balení, výlet na Klenovou, sraz s Albim u Plzně a odjezd domů. Tábor byl skvělý, sešla se tu skvělá parta lidí a už teď se těšíme na příští rok zase v Jesení. Velké díky také patří našim trenérům Tondovi a Lence!