ZUZULA, BOND A GERDA NA EO 2016

Jak už jsme tu informovali, náš vzácný Agent se prvně kvalifikoval na European Open do Francie za Slovenskou republiku. Musím přiznat, že nervy jsem měla napnuté jak kšandy a hned v pátek ráno jsem se vrhla na startovky, abych zjistila, kdy ten náš drobeček nastupuje na start. U startovek mi dost zamrzl úsměv – čísla, jen čísla, žádná jména startujících (foto zde). Rychle tedy tužku a papír za půl hoďky jsem měla přehled o všech českých a slovenských týmech (fuška to byla a připadala jsem si jak ve filmu Šifra mistra Leonarda :-D). Nechápu, jak tohle může někdo vytvořit. Co jsem tak pozorovala, tak ono ve Francii bylo víc renonců – příšerný stav parkuru (na ten také doplatila naše Eva Maděrová zlomenou nohou, v nemocnici se pak setkalo víc účastníků EOčka – přeji brzké uzdravení), nedostatečně zabezpečené překážky (viz např. toto foto), daleké zázemí od parkuru (dle slov Zuzuly se jednalo spíš o dogtrek než o agility – za den nachodila 27 km!!!)atd. atd. No a když přidám ty nervy, které všichni museli mít, vůbec jsem jim nezáviděla.

Nejvíc informací o všech týmech jsem čerpala na stránkách slovenského Fanklubu  a českých výsledkových stránek. Vloni zde náš československý agent pracoval v přísném utajení, letos už byl sice za závodníka, ale prozatím jen mapoval terén pro například příští rok – se Zuzkou se ve všech bězích (jednotlivci i týmy) diskvalifikoval. V pátek i v sobotu údajně nasadil druhou kosmickou rychlost a ani rychlonohá Zuzula prý Agenta nestíhala. Nechce se mi tomu úplně věřit, protože vím, jak rychlá Zuzka umí být, takže já vidím hlavní chybičku ve špatně postavených parkurech… 😀 Uvidíme, jestli příští rok vezme Agent na milost rozhodčí (případně rozhodčí dají na rady Agenta) a pořádně jim vytře zrak stejně jako jeho jmenovec James Bond. 😉

Gerdička je už zkušená závodnice, žádný terén mapovat nemusela a společně se svým hvězdným týmem Slovakia Bears vyběhala paničce krásný dárek k nedělním narozeninám, a to 3. místo!!! Obrovsky moc gratulujeme – holky, jste nejlepší!!!

Bedlivě jsem samozřejmě sledovala i výsledky našich českých reprezentantů, kteří si vedly výborně. Kategorii L v jednotlivcích vyhrála Tereza Králová a Say, v kategorii M se na 2. místě umístila Martina Klimešová s Kiki. Oběma moc gratulujeme! Ani ostatní si nevedli vůbec špatně, však podívat se můžete zde. No a na nádherné fotky z jednotlivých běhů i vyhlašování se můžete podívat na http://koirakuvat.kuvat.fi/kuvat/eo2016/

Fotky, které můžete vidět v tomto článku jsme si s dovolením vypůjčily od Zuzuly, Jukky Pätynena a z Moravia Open autora https://agilitypics.smugmug.com/ Díky.