JARNÍ ARCHIE NA KAVČÁKÁCH

Na středu jsem byla domluvená s Peťkou Archounovou, že ji naložím doma a ji i Archieho s holkama někde pořádně provětráme. Jenže, když jsem vedla holky v poledne domů z práce, Brandy se stále zastavovala a okusovala tlapku. Původně jsem myslela, že ji něco štíplo, ale pak jsem si všimla spousty krve – drápek zlomený a vyvrácený. Den předtím na agility si ho zřejmě nalomila a druhý den dodělala – máme celou ulici rozkopanou. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Doma jsem to tedy ošetřila, no a protože se ji na to hned Bailinka začala věšet, nechala jsem doma Bailu samotnou a vzala si Brandušku zpět do práce. Odpoledne, když jsem se na to podívala, vypadalo to ještě hůř než v poledne, tak jsme tedy  večer vyrazily raději na veterinu, než si to sama zatrhne. Původně jsem myslela, že dojde na trhání drápku, ale nakonec jí ho „jen“ za už rozjetou prasklinou ustřihli. Branduška, holka moje statečná, ačkoliv se to nedá umrtvit a stříhalo se lůžko, tak ani nemrkla a v klidu si to nechala ošetřit. Domů jsme dostali na ošetření hypermangan a frčelo se domů. Branduška si nožku nesmí namočit ani olizovat, takže to má zavázané – je to trpělivá pacientka (ale tváří se, že je po amputaci celé nohy) a pomáhá jí i malá ošetřovatelka Bailinka. Snad to bude brzy OK.

 

Bailinka během naší návštěvy na veterině doma čekala na příjezd páníčka. Měla jsem neblahé tušení, že po jeho příjezdu bude k bytu muset být přistaven kontejner, aby odvezl zbytky po demolici bytu. Bailinka už sice doma o samotě tolik neničí, ale stále běhá po stole a dokonce ji ani neodrazuje pepř, který jsem jí tam párkrát nastražila. Dokonce bych řekla, že si na něj docela zvykla, protože když jsem ho jednou smetala ze stolu, velmi si na něm pochutnala.  Po mém kontrolním telefonátu se páníček tvářil, že Bailinka byla vlastně docela hodná a ani toho moc nezničila, jen rozházela vizitky – prostě se tentokrát nevloupala na stůl, ale ke psí skříňce. Všechno prý nechal, tak jak je, abych to viděla. Když jsem přijela domů tak jsem teda viděla – rozházené vizitky vem čert, ale slzy do očí se mi skoro vhrnuly poté, co jsem viděla zbytky Branďulčina agility výkonnostního průkazu. Vcelku zůstalo jen pár prázdných stránek, zbytek je hotové puzzle (jak poznamenala Terka). Přiznávám, že tahle její perlička mě fakt nakrkla, připadala jsem si jako kdyby roztrhala památeční fotky. Vím, že jsme tam s Branduškou neměly žádné zářné výsledky, ale stejně to jednou mohla být hezká památka. Někdo říká, že mi chtěla naznačit, že by Brandy měla začít s čistým štítem stejně jako ona, podle mě mi tím chtěla naznačit, ať se laskavě na agility vybodnu a přestanu trápit pejsky svojí neschopností na parkuru. Těžko říct na co doopravdy myslela, když to škubala. Každopádně si tím zpečetila svůj osud – klecí jsem zatím jen vyhrožovala, ale odteď přecházím od výhrůžek ke skutkům, Baila v době naší nepřítomnosti bude v KLECI!!! A hotovo, rozhodnuto, packu na to!

 

Nejlepší na konec – na původní setkání s Archounkem jsem vyslala páníčka s Bailinkou. Naložil Peťku s Archiem a vyrazili na Kavčí hory. Peťka dopředu upozorňovala, že na Archounka den předtím přišlo jaro. To, co se ovšem dělo v parku předčilo očekávání. Milovník Archie, vědom si nemobility své paničky (příští týden má rodit) a vstřícnosti našeho páníčka k jeho milostným hrátkám, nechal nevlastní sestřičku Bailinku napospas osudu a vydal se s rozzářenými očičkama, jazykem až na vestě napříč parkem vstříc novým erotickým zážitkům. Podle fotek mám pocit, že nezůstala ušetřena žádná fenečka většího plemene (čím větší tím lepší). Nutno ale podotknout, že Archie je při námluvách velký gentleman a ukecávání mu nedá moc práce. Snad z toho Archouny nečeká žádné placení alimentů!

 

Bailinka se zatím snažila obstarat si zábavu sama, ale přece jen bez mamky ani dalšího PRTího parťáka to není ono a až na jednu malou výjimku tu zůstala fakt na ocet. I tak se ale vrátila domů dostatečně unavená anebo jen byla schlíplá před paničkou, protože věděla, že má doma fakt veliký průšvih a panička bude řádit jak tajfun. Těžko říct.

 

Archounkům přeji, aby snad už příští týden vše proběhlo bez komplikací a narodila se krásná a zdravá princezna – Archounkova dvounohá kámoška. Pokud bude třeba – Archieho budeme mít na starosti, snad ho do té doby jarní radosti přejdou a pokud ne, tak snad si je vědom, že s Brandy a Bailinkou jsou jedna rodina (jsem naivka, co?).