SETKÁNÍ S VNOUČKEM BEEBOU NA PETŘÍNĚ

Víkendové agilitění u Tondy a Petry Hamšíkové jsme zakončily báječným setkání s Beebou, synkem naši Aiminky, tudíž je Brandušky vnuk a Bailinky synovec (snad to proboha nepletu). No a vzhledem k tomu, ze si páníček pořídil novou hračku – foťáček, nemohl také chybět. Škoda jen, že si zatím pořádně nenastudoval příručku ohledně natáčení videí, ale treba se během dokončení článku podaří něco s nefunkčním videem provést anebo bude video hold až příště.

V poslední době je většina Branduščiných psích kamarádů a parťáků dost zklamaná, protože holčičky se věnují především jedna druhé a na ostatní celkem kašlou – holky si prostě vystačí spolu. Nejvíc kvůli tomu trpí asi náš Archounek, který z toho byl tak paf, že chodil i u nohy. Samozřejmě i Beeba si tedy musel jejich pozornost pořádně zasloužit. Netrvalo to ale dlouho a pořádně zalidněná Kinského zahrada a Petřín byly plné našich flekáčků. Nejvíc je samozřejmě bavilo přetahování o klacíčky – z Bailinky roste klacíkový maniak, pořád musí nějaký v tlamičce přežvykovat.

 

Samozřejmě došlo i na pořádně honičky, které nejčastěji rozjela Branduška a ti dva se samozřejmě nenechali zahanbit a ještě teď se skoro divím, že někdo z nich nezůstal prošpikovaný nějakou větví, protože si pro ty největší závody vybrali nejhůře přístupné místo. Chudák Bailinka si občas musela připadat jako právě osedlaná kobylka – povozil se na ni Beeba a několikrát i mamina. Ale nutno říct, že ani ona nedá mamině nic zadarmo a pěkně si na ni vyskakuje, no a Beeba, ten jí šel zase po krku – ale samozřejmě v rámci nahánění a bylo to jen takové něžné okusování.

 

Kromě řádění Beeba chvílemi nevěděl, kam s očima – ač se jedná o babičku a tetičku (stejně divné, takové mládě a tetka takového chlapáka), tak obě holky se mu náramně líbily, a to panička Verča chvilku předtím zrovna povídala, jak o fenečky absolutně nejeví zájem. No jo, ale rodina je rodina a obzvlášť, když se jedná o takové fešandy, tak si prostě pár náskoků na babičku musel zkusit, ale se zlou pochodil (nebojte, kdo zná Brandušku ten ví, že dělala jen bubáky, takže krev netekla), naskakování na tetičku si tedy raději rozmyslel, ale s vypětím všech sil.


Bohužel tentokrát nemáme žádné společné foto, protože ten náš malý rarášek zatím nemá odložení – tedy má, ale jen tak na dva až tři kroky a už vůbec ne na nějakém pařezu. Nakonec tedy musela zapózovat jen Brandy s Beebou, Brandy si pro toto focení (vlastně po celý den) nasadila uši alá netopýr – hotová modelína. Bailinka se nakonec ale také dala přemluvit a Verče, toužící vyfotit si její rošťácké fousky, také chvilku vydržela na místě těsně před východem z Kinského zahrady. Posuďte sami, nevěřící Tomášové, opravdu je jemně broken, fakt nekecám.

 

Protože už pak musela Verča do práce, kde jsme měli zaparkované auto, udělala nám ještě soukromou, venkovní prohlídku Stanice mladých přírodovědců. Stanicí jsem víceméně prolítla na vodítku, protože obě holčičky byly z pachů zvířátek úplně vedle a táhly jak magůrci. Copak Brandy, ta už několikrát zažila návštěvu ZOO Praha nebo ve Dvoře Králové, ale pro Bailinku to bylo něco nového. Bailinku jako milovnici ptáčků asi nejvíce zaujali pštrosi, Brandy zase šílela z lamy. Kdysi jsme se s lamou fotily, ale tahle lamička není zrovna přátelská k pejskům, tak si Brandy musela vystačit fotkou s kůzlátkem. No a největší radost a závěrečnou pusu nakonec daly třem čuníkům – ani se nedivím, že čuníci byli jediní, kteří holky přijali. Chvílemi totiž  nebylo moc poznat, kdo z nás je čuňátko největší (ale myslím, že zablácená panička od hlavy po paty by to asi vyhrála).

 

Verče a Beebovi tímto děkujeme za krásnou procházku i soukromou návštěvu jejich pidi ZOO.

BEEBOVA FOTOGALERIE