LEGO VÝSTAVA SE SYNOVEČKY

Mamina sice po operaci, ale na návštěvu kluků se už cítila poměrně dobře. Péťa s klukama dorazila už v pátek, takže proběhla večerní krátká návštěva. Už od Vánoc chlapečci šílí z lega, jenže pod stromečkem jsme je s legem trochu ošidili – nebýt výhry ze Zimního poháru, nedostali by žádné – Péťa měla pocit, že zatím je moc nebere. Když jsem ale v pátek viděla, jak jsou nadšení ze 100 let starého lega po mně a Péťě, slíbila jsem jim, že v sobotu bude překvápko. V horní galerii můžete vidět kluků domácí výtvor (mnou vylepšení o schody – lego miluju dodneška) a srovnat ho s profi stavbami z výstavy.

Po sobotním obědě jsme vyrazili – kluci do poslední chvíle nevěděli, kam jdeme. Cestou na Výstaviště tipovali, kam se asi tak může jít a kupodivu si ani nevšimli reklamních poutačů. Když jsme konečně dorazili na Lego výstavu, nadšení bylo ohromné. I já jsem byla ohromená z některých staveb. Na výstavě jsme strávili skoro 3 hodinky. Musím říct, že to tu mají pořádně vymakané – východ z výstavy vede přes Lego prodejnu. Věřte, že málokterý rodič  tu nemusel přibrzdit a většina lidí odcházela s prázdnou peněženkou – jako já. Kluci si na místě vybrali drobné stavebnice a zatímco šli na záchod, vrhla jsem se do krámku ještě jednou, abych nabrala zásoby za vysvědčení, k narozkám atd., na čas jsem vybavená.. Holčičky ty zatím zůstaly u rodičů – podle našich byly obě moc hodné. U našich jsme se pustili do skládání. Daníček si vybral ideální variantu 3v1 úměrně svému věku. Kubíkovi jsme s vesmírnou lodí a Yodou (on mu ale říká Yoga :-D) musely s Péťou pomoct. Trochu přestřelil a my jsme měly co dělat, abysme to složily. Nakonec se ale zadařilo, al byla to fuška. Za odměnu jsem s Péťou večer vyrazila na balet Romeo a Julie do Hybernie (čerpání vánočního dárku). Byla jsem hodně překvapená, když jsme viděly poloprázdný sál – sem tam nějaký cizinec. Balety asi v poslední době moc nefrčí. Nám se ale představení líbilo, i když bylo hodně zvláštně upravené… 😀 

V neděli jsme absolvovaly už jen společný oběd, pak krátké venčení na Kavčákách, ale už bez kluků, no a pak odpočinek až do večerního fly tréninku.