VÁNOCE 2011 S MINIČOUDKY Neděle 25. prosince, 2011

Letošní Vánoce jsme strávili natřikrát, ale ten hlavní, nejdůležitější večer jsme strávili na Vysočině, protože jsme byli všichni strašně zvědaví, co budou malí Čoudci říkat na vánoční stromeček, světýlka a hlavně dárečky. No a protože rod Součků je poměrně dost veliký sešlo se nás u stromku hned několik rodin, dva pejskové a tři malí caparti.

Ten den asi největší práci dalo zabavení malých Čoudků, aby stromeček neviděli dříve, než se ozdobí a nanosí dárečky. Každý to čekání na Ježíška trávil jinak – nejvíc zpruzeně se asi tvářili pejskové – Jessince s Branduškou to čekání připadalo nekonečné.  Ale téměř každý přiložil ruku k dílu, já se snažila držet jazyk za zuby, když jsou ty Vánoce a nakonec jsme se přece jen dočkali.

Po tradiční štědrovečerní večeři (samozřejmě ani naše feňulky nebyly ošizené o porci vánočního kapříka, bramborový salát i rybí polévku) jsme vypustili malé divochy do pokojíčku – nejdřív omráčeně zírali a pak se vrhli na dárky a ty začali roznášet všem dědečkům, babičkám, strýčkům, tetičkám a samozřejmě i rodičům.  Museli jsme jim tedy ukázat, co se s takovými dárečky dělat, no a pak už lítaly jen papíry na všechny strany. Nejhodnější asi byli právě kluci a malá Vaneska. Vaneska mimochodem projevila mimořádně modellingové vlohy, když se zamilovala do dvou pytlů s granulemi.  Pózovala u nich jako divá – byla prostě k sežrání. Brandy, když omrkla jestli jí náhodou někdo nezabavil její dárečky, si pak ty svoje/naše dárečky pěkně hlídala. A dělala dobře, protože kluci, když vše rozbalili a dost si vyhráli s novými hračkami (kterých bylo tedy nepočítaně) se rozhodli, že ne každý dostal to, co měl a začali dárečky všech přemisťovat. Ještě druhý den jsme si vraceli ty správné dárky.

Druhý den nás čekalo  nadělování s Vojtou a Jakubem, takže jsme ještě před polednem pozdravili Buffinku a s „vypůjčenou“ kachýnkou (děkuji Ti sestro drahá – jakožto starý, známý sklerotik jsem ji zapomněla doma vyndat z mrazáku, takže mně zachránila Péťa svojí kachničkou) frčeli domů chystat další Vánoce (tentokrát bohužel bez fotodokumentace).

Tímto děkujeme všem Ježíškům za krásné dárky, za příjemně strávený čas v milé společnosti a také za nocleh.