KŘ.U.P.KY NA BŘEHU

Protože se našemu FUNatickému týmu přes zimu nepodařilo dodělat víc začátečníků, spojili jsme síly s dalším pražským týmem HopTrop, kteří na tom byli obdobně. Provizorně vytvořený tým se tedy jmenoval FUNatic Hop a skládal se z naší bláznivé kříženky Pepiny, hoptropí borderky Any a pudlí kříženky Holly. Před závody proběhlo několik tréninků tohoto týmu snů přímo pod vedením nejvyšší flyballové guru Míly. Veteránci byli čistě z našich řad – Zarča s Barneim. Barnei už vloni běhal ve veteránech, Zarči to byla veteránská premiéra. No  a protože byla spousta FUNaticů zvědavá, jak se bude všem na turnaji dařit, vyrazilo dost pomocníků. Petra se zhostila nabíjení (trochu ji rozhodila zarážka, se kterou u Holly musela manipulovat, ale zmákla to na jedničku), já odlovu Pepiny, Seba zapisování výsledků a Kája jako pomocný starťák.

Dopoledními běhy se naši začounci kvalifikovali do 2. divize. Protože startovali tři pejskové, mohli se průběžně šetřit – vyzkoušeny byly všechny sestavy, ale v každé se nejvíc osvědčila malá Holly, která zvládla odběhat celý turnaj báječně. Na velké překážky se moc neběhalo – Any se totiž moc nelíbí naše divoká Pepina a její bubáci (myslím, že s tím budou mít problém i někteří naši pejskové, ale určitě najdeme ty nejstatečnější, kteří její „bububu“ ustojí). Skvělými výkony se tahle skvadra umístila na 3. místě ve 2. divizi.

Zara s Barneim zmákli turnaj také báječně. Na Zarče bylo sice poznat, že měla dlouhou pauzu a i něco nakynula… 😀 , ale její běhy byly postupně rychlejší a rychlejší. Barníčkovi už také nožky hůř slouží, zřejmě to byl jeden z jeho posledních turnajů ve veteránech. Uvidíme, jak mu bude sloužit zdravíčko. Veteránci si bezchybnými běhy (ve větru i dešti) vyběhali parádní 2. místo.

Mezi pauzami jsem se snažila věnovat holčičkám, které nesmírně trpěly, že nemohou také běhat (Bailinka by tedy zatím ani neměla). Vyřádily se tedy aspoň na louce a Branduška ve vodě. Musím říct, že RUPové vybrali úžasné místo pro pořádání turnje – Autokemp Buňkov. Doufám, že se sem ještě někdy na nějaký turnaj vypravíme, moc se nám tu líbilo (však Marta tu také zůstala na celý víkend s rodinou – i oni si to tu moc pochvalovali). Organizace RUPí byla báječně zvládnutá. Moc děkujeme za skvělou spolupráci HopTropům a FUNaticům samozřejmě za milou společnost a skvělou náladu (ať nám obojí, včetně skvělých výsledků, vydrží po celý rok). Kromě našich fotek si můžete další pěkné fotečky prohlédnout na stránkách Ivy Dupalové, další fotečky jsou od Zdeňka Korinta. Díky!