HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

Jako první nás čekal šok – parkování v městečku Hluboká nad Vltavou. Celé město obšancované parkováním za 100,– Kč a všude plno. Nakonec se nám ale podařilo zaparkovat a vyrazily jsme vzhůru. Kousek od vstupu do zámeckých zahrad nás překvapil hotel postavený ve stylu malého zámku Hluboká nad Vltavou – myslím, že spousta turistů se musí tvářit pořádně vyjeveně jak malý zámek je.

Protože pejskové do zámku nesmí, koupila si prohlídkový okruh jen Péťa. Do prohlídky zbývala asi hodina, a tak jsme si společně prošly okolí, stihly kešku ulovit (Brandy šla samozřejmě neomylně jako vždy), nakoupily upomínkové předměty, Brandy se málem vykoupala v jedné z kašen a ještě jsme zvládly rychlý obídek. Péťa prohlídku jen tak tak stihla. Vydala se na hlavní prohlídkovou trasu, tedy reprezentační sály. My se mezitím kochaly zámeckou zahradou a přilehlým okolím – přišly jsme sem ze strany, kde nebyl zákaz pejsků na volno, tak si Brandy zahrady užila bez vodítka. Po cca hodince jsme se vrátily zpět k hlavnímu vstupu, kde už vyběhla Péťa – ta byla z prohlídky trochu zklamaná – za spoustu peněz málo muziky. Péťa, jakožto milovnice pohádky Pyšná princezna, chtěla samozřejmě také do zahrad, a tak jsme si okruh zahradou daly ještě jednou. Obě holky mi zapózovaly u kašny, kde chtěla princezna zavázat střevíček.  No a protože čas neúprosně letěl, najednou bylo skoro 5 hodin večer, takže jsme se zvolna odebraly k autu a frčely domů. Cestou jsme zvládly zastavit ve Veselí nad Lužnici v Madetě a vykoupat Brandušku.

Po příjezdu do Lípy nás už čekali vykoupaní, vyvonění kluci, kterým se po našem příjezdu ani trochu nechtělo spinkat. Brandy si zatím zařádila s Buffinkou na zahradě. Když kluci konečně usnuli, vypravili jsme se ještě za rodiči a Jessinkou do Chyšky a jelo se domů za páníčkem, který měl za sebou pořádně náročný víkend.