ČAS MEZI KRYTÍM VYPLNĚN MINIČOUĎÁTKY

Protože jsme dobu mezi krytím strávili na chaloupce, snažili jsme tuto dobu trávit s dvojčátky. Kluci o naší návštěvě nevěděli, a tak jsme byli moc potěšeni, když jsme po vypuštění Branďule do „jámy lvové“ slyšeli radostné výkřiky „kejda Boža, teta Káťa“ (později jsem byla přejmenována na teta Boža).

Ve středu dopoledne počasí nevypadalo moc dobře, tak kluci řádili jen doma. Odpoledne se ale kluci vyspinkali do růžova, počasí se umoudřilo, a tak nás Péťa vytáhla do Studénky na zvířátka (mufloni, daňci, ovce i kozy). Brandy už z dálky nasávala zajímavé vůně, tak jsme ji dali raději na vodítko. Asi jsme dobře udělali, zřejmě by se za nimi vydala. Kluci byli také nadšení, ale samozřejmě cestou vymýšleli lotroviny, a tak se kraťoučká cesta protáhla na dlouhý, ušouraný výletík. Na návsi bylo perfektní dětské hřiště, tak i tam se kluci pořádně vyblbli, Brandy si zaběhala za talířem a frčelo se do Lípy. V Lípě zrovna probíhal fotbalový trénink. K mojí nelibosti jsou bohužel i dvojčátka fotbalem posedlá a stále chtěli za dědou (panem trenérem) a tatínkem (zřejmě nejdůležitějším lipským fotbalistou). Brandušce se zase moc líbil fotbalový míč, takže nám s Božánkem dalo dost práce všechny tři udržet dál od hřiště. Péťa totiž mezitím odvážela dresy na vyprání. I když jsme měli ruce plné práce, co jsme viděli stačilo a jistě by to vydalo na pár nových dílů Okresního přeboru. Doma jsme kluky vykoupali (takhle zlitou koupelnu i sebe jsem už dlouho nezažila), uložili, s Péťou jsem probrala zájezdy na příští rok (joj, už se těším) a jelo se na chajdu za rodiči a Jessinkou.

Ve čtvrtek dopoledne jsme Pétě ulevili od kluků a vzali je i s dědou do lesa na houby. Oba byli perfektní – žádné nářky,běhali mezi námi jak fretky, nosili houby, odměňovali Brandušku, žebrali „šušu“ (čti sušenku) a všem hříbkům trhali nožičky, tedy hlavně Kubík. Daník se zase rozhodl sesbírat všechny šišky v lese. Nakonec jsme z lesa odjížděli až v dobu, kdy měli kluci dávno spinkat, ale ani jeden z nich si nestěžoval. Samozřejmě si nemohli odpustit „řízení“ auta – v autě jsou fakt k sežrání, páni řidiči. Doma jsem pomohla nakrmit, uložili jsme je ke spánku, s Péťou prohlédly další zájezdy a před odjezdem si Brandy zařádila s Buffinkou.

Druhý den, tedy v pátek, si Brandy zřejmě chtěla ještě trochu užít, takže se špulila na Buffinku o sto šest. Buffinka nakonec naskočila, ale nevím nevím jestli byla Brandy úplně spokojená. Kluci mezitím opět řádili a před spaním si pořádně vymýšleli. Když jsme odjížděli měli celou postýlku obloženou hračkami. Musím přiznat, že bylo moc příjemné si na chvilku vyhodit z kopýtka a strávit pár dní s Čouďátky, Péťou a rodiči.