TURNAJ SLADKÝCH NADĚJÍ 2016

Na tento turnaj jsme jeli s velikými obavami, protože hlásili deštivo po celé ČR. Bohužel se nedal přiobjednat další srub, tak jsme kouzlili až na místě, když jsme se Sebou dojeli. Moje, Petry a Lucky chatička byla nakonec ponechána klukům (aby je voda ve stanech neodnesla) a my se nasáčkovaly k holkám do obřího srubu – původně jsme se bály, že se nevejdeme, ale místa tam bylo hafo, takže jsme se vešly parádně a holkám tímto dík, že se nás ujaly. Areál je nádherný, jen pro mě jako majitelku šílených teriérků trochu děsivý. Na procházkách jsem se Bailinku neodvažovala vypustit z vodítka – všude okolo hluboký les a protože jsme měly skoro za srubem prasátka a jiná domácí zvířátka, i v kempu jsem byla dost ostražitá. Ráno byl areál ještě hezčí než v noci a dráhy jsme měly naservírované prakticky před srubem, takže žádné rozdělávání altánu ani Quechuy nebylo třeba.

Sobotní Jumpeři – Speed Trial, 4×3 běhy, mezní čas 18,20 s 😀 (náš vstupní čas se zařadil na 5. místo)
Protože jsme v týdnu s Branduškou nezvládly trénink, měla jsem hrozné obavy, jak budeme střídat na Pepinu a jestli Branduška nebude náhodou na Pepču dělat bubáčky. Mohla jsem si to vyzkoušet hned v úvodu, kdy jsme postavili nejrychlejší sestavu Noisa-Bláža-Pepina-Brandy. Brandušku vypouštím z brány (po letech se vracíme na začátky), střídačky jsem postupně stáhla z 0,42 na OK a Brandušku Pepina ani brána nijak nevykolejila, běhá si +/- své standardní časy. Prozatím se nám započítává čas 20,36 s – zrovna ta naše nejhorší střídačka, ale pak vždycky někdo chyboval, navíc Blaženka má všechny časy přes 5 s. V dalším rozběhu byl čas vylepšen na 19,99 s, ale trochu to dramatizovala Abbynka (vystřídala Brandušku a Bowie vystřídala Blážu), která zpočátku zlobila s míčkem, ale nakonec se srovnala. Třetí rozběh udělala Brandy na Pepinu bubáka (sebevrah ta moje babka). Pepina jen ňafla a skřeta flekatýho si ani nevšimla, naštěstí. Nicméně jsme všechny dost pobavily. V dalším  jsem na ni tedy hodně řvla „hop hop hop hop“, aby se to neopakovalo. Pak už 2x OK, ale časově se trochu zhoršila. Ve druhém běhu Pepina shodila překážku a Brandy vyhla, no prostě vtipné běhy jeden za druhým. V posledním rozběhu s Abbynkou všichni oproti ránu hrozně zpomalili, navíc Noisy ve druhém lovila míček, ale zase pochválena budiž za krásné starty. Blaženka časy kolem 5,20 a i Pepina pomalejší – s časy 4,28 až 4,49. Abbynka občas bojuje s míčkem, ale v posledním běhu se jí s Kájou povedl OK. Do dalšího dne postupujeme s nejlepším časem 19,99 s z 5. místa.

Sobotní Runneři – Speed Trial, 4×3 běhy, mezní čas 17,61 s (náš vstupní čas se zařadil též na 5. místo)
Lenka byla před během nervózní jak blázen, s Fleurkou běhá podruhé a poprvé uvnitř týmu. S Anetou tedy trochu bojovaly se střídačkami (Lenka Anetě trochu překážela ve výhledu), ale postupně střídačky stahovaly. Já s Bailou první velký mínus. Péťa mi ale napsala čas Bailinky, což mi stačilo a pak už jedeme na 2 OKy. Mám radost. Třetí čas se nám povedl moc hezký a to 18,35 s. První běžel Jerome, ale hned po doběhu si držel packu. Rychlé střídání – Fleurka startuje a Afrička běží jako druhá. S Anetou jsme druhý obě chybovaly. Ve třetím jsem vypustila jednoho psa a zpět se mi vrátili dva. 😀 Nevím, jestli Bailinka s pejskem v zádech neudělala osobáček 4,56s, ale těžko říct, jestli třeba dřív nevypli světla, takže se s tím radši nechlubíme. Ale jestli je to tak, tak na ni budeme muset něco vymyslet, protože potenciál by v ní byl.Dostali jsme i náhradní běh, ale čas jsme už nevylepšili (a já jedu jen na OK :-D). Jeromek pro dnešek doběhal. Necháme ho odpočívat s tlapkou a uvidíme se druhý den. Běhá tedy Fleur a Afra, navíc všichni pejskové zpomalili, takže proti ránu jsme skoro o vteřinu horší. Já ale opět 2x OK, takže za mě spokojenost. Poslední rozběh sice běhá Afrička  s časy přes 5, ale Petře se daří parádní OKy. I Sandy s Bailinkou zpomalují, já mám zatím naděláno v kalhotách – 2x vběhl, 1x ok.x

Když jsme večer doběhali, vydali jsme se na hromadné venčení do lesa. Bailinka stále na vodítku, Brandušku jsem podle situace korigovala. Jeromek už na tlapku nijak nepajdal, tak jsme doufali, že do druhého dne bude v pořádku. Večer jsme poseděli v klubovně – tak jsme se s Karolínou zakecaly s Mílou, že jsem až později byla upozorněna na velikánskou událost – Péťa má zásnubní prstýnek. 😀 Jenže jsem ťulpas, který na takovéhle věci moc není, takže na to nemám ani hlavu a zapomněla jsem ve FB skupině tuhle velikánskou událost oznámit. Snad se Petra moc nezlobí, já to ale snad zachráním někdy jindy a jinak (možná i tajně, když bude třeba). Jsem zvědavá, jestli bude platit do roka a do dne a jestli to bude pravá psí svatbička – však za rok touhle dobou už budeme snad vědět. Na tu velkou slávu jsme si museli samozřejmě připít. Bohužel se tentokrát našlo několik bláznů FUNaticů, kteří se rozhodli panákové kolečko otočit – proběhlo tedy 5 kol (jedno dokonce absolvovala i Karolína – spousta FUNaticů prý teď může v klidu umřít, když viděli Káju pít alkohol – konkrétně griotečku :-D). Musím přiznat, že pivečko a pět Jagříků byl docela záhul a do chatičky mi byla cesta ouzká a ještě jsem to završila, když se zjistilo, že jsem zapomněla v chatičce klíč. Stane se no… Na palandu jsem uléhala s obavami, jestli se se mnou nebude točit celý svět – dobře to dopadlo a dokonce jsem byla tak schopná, že jsem kolem 5. hodiny ranní vyhnala všechny na noční čůrání – snad nás nikdo nepozoroval, musely jsme vypadat komicky, když se banda asi šesti ženských rozprostřela kolem chatičky na noční čurdu. 😀

Nedělní Jumpeři – Double Elimination na 3 vítězné běhy (startujeme z 5. místa)
x Flyvaryors v sestavě Noisy-Bowie-Pepina-Brandy 2:3
Časově jsme je moc nedávali, ale 2x jsme měli štěstí, že se vedle vychybovali. Za stavu 2:2 se ale zmátořili a dali čas 20,01, i kdybysme měli samé OKové střídačky, nedali bysme je. Je fakt, že Noisa v tom poslední lovila míček (Branduška za ve třetím). Pepina dělá trošku bububu, ale si z toho rozhodne nic nedělá.
x Dog Dragons 3 v sestavě Noisa-Blažena-Pepina-Brandy 0:3
Původně měla běžet Abby, ale kravila, takže nastoupila rozverná Branduška. Ještě před během si ze mě dělal Honza Straka srandu, ať se tam už neválím (v běhu Runnerů jsem totiž sebou řízla v bráně). Sice jsem se neválela, ale Branduška předčila všechna očekávání – otočila to za Pepinou, kterou začala honit. Zatrnulo mi a řvala jsem na ni i nevybíravá slova padla. Bobina stará praštěná. Časově se se nechytli, a to ani v poslední běhu, kdy jsme sice měli všichni OK, ale Bláža lovila míček. Bohužel druhá prohra a celkově 5. místo.

Nedělní Runneři – Double Elimination na 3 vítězné běhy (startujeme z 5. místa)
x Orca Atlantic v sestavě Jerome/Fleur-Fleur/Afra-Sandy-Baila 0:3
Časově jsme se moc nechytali, hafulky nám pěkně zpomalili. Po prvním začala Jerome zase pajdat, takže opět výměna a Afrička. Ve druhém jsem sebou práskla těsně před bránou a nebyla schopná se zvednout a do toho jsem se začala smát, takže totální lemra na zemi, když se mi konečně podařilo vstát, zamotaly se mi nožičky – chudák Bailinka asi nevěřila vlastním očím, co to tam panička vyvádí.
x HopTrop Panthers v sestavě Fleur-Afra-SandyBaila 1:3
Bohužel jsme to projeli na celé čáře. Ve druhém jsem chybovala já a pak v posledním Aneta. Časově jsme je moc nedávali, ale nečekala jsem, že jim výhru dáme takhle zadarmo. No nic, celkově jsme se umístili na 5. místě.

Jak vidíte, tak průběh byl tentokrát hodně rychlý a mohlo se jet brzy domů. Tedy někteří odjeli hned. Já jsem zvyklá, že zůstávám na vyhlašování, ale kolem třetí odpoledne na mě padla pekelná únava – přece jen jsem pořád ještě nedospala to italské cestování a pak hned čtvrteční hospůdku s prací. Omluvila jsem se tedy těm, co zůstávájí a vyrazila domů. Kousek před Prahou jsem měla takovou krizi, že jsem myslela, že to zalomím u pumpy. Stejně to nechápu. Přes 1000 km ujedu relativně bez problémů a pak mám problém dojet domů 70 km. Ale zdárně jsme dojely, tentokrát musely i fotky počkat do druhého dne.

Co říci závěrem, kromě hromadného ubytování v krásném srubu máme za sebou ještě jednu velikánskou premiéru. Jsem na sebe docela pyšná – za víkend se nám povedlo s holčičkami cca 20 OKů.Pozorní fanoušci našeho týmu si zajisté dobře všimli, že FLEURKA poprvé v životě odběhala celý turnaj bez jediné chybičky. Konečně se té makovičce plesnivé rozsvítilo. Z Fleurky jsme měli všichni ohromnou radost, takže výhra pro nás. No a teď už nám zbývá jen doufat, aby se pajdavý Jeromek dal brzy dohromady. Jo a to počasí – pár kapek na nás spadlo – po celé ČR se valil déšť a u nás skoro nic, kupodivu, a to jsme byli na Vysočině. Takže asi tak. V naší FUNatické fotogalerii najdete několik nádherných úlovků Zdeňků Korintovi, jehož fotky najdete zde.

Všechny fotky z víkendu jsou zde.