TURNAJ SLADKÝCH NADĚJÍ 2012

Tentokrát byl turnaj rozdělen do dvou dnů – v sobotu začátečníci dvojice + 4. a 5. divize, no a v neděli běhal zbytek divizí, tedy 1. až 3. Protože se na sobotní závod nenašlo zrovna moc dobrovolníků, vyrazila jsem do Mělníka pomáhat a fandit. Branduška zatím strávila moc příjemný den s páníčkem. Díky Káje za odvoz!

Za Rebelíky se závodu začátečníků zúčastnila Mia (border kolie) a Scotty (kapánek přerostlý, ale moc milý jack russell terrier). Začounů nebylo moc, a tak se běhalo v jedné divizi, kde si vyběhali krásné druhé místo. The Rebels III. měli pořádnou smůlu. Nejdřív se jim v týdnu zranila Babou – snižovačka, a tak Babulku zastoupila Markéta s Flipíkem. No a druhé zklamání byla hodně těsná prohra s polským družstvem, a to o 0,02 s. Mience a Scottymu moc gratulujeme!

V neděli jsme už neměli takové štěstí na počasí jako měli v sobotu. Dá se říct, že od rána jen pršelo a pršelo. I když po obědě došlo k přesunu drah, přesto to tu pejskům hodně klouzalo a některé běhy pejsků zaváněly zraněním, ale dobře to dopadlo a k žádnému zranění snad nedošlo. The Rebels II. bohužel nastupovali s časovým omezením – musel být nahlášen mezní čas. Trochu jsme se báli, abychom neprolomili, ale to nakonec vůbec nehrozilo. V dopoledním speed trialu jsme zaběhli nejlepší čas 19,41 s a do odpoledních běhů tak nastupovali ze 3. místa. Výchozí pozice dobrá, ale bohužel se nám v tom dešti zbláznili pejskové a vlastně všichni vyvedli v odpoledních bězích nějakou blbinu, což v běhu Speed Trial, navíc na dva vítězné běhy, bylo pro nás osudné. Odpoledne se tedy na Brandušku, kterou jsme si šetřili na pozdější běhy, ani nedostala řada. Nakonec jsme se umístili na 7. místě. Děkujeme Petře za nabíjení.

Náladu nám spravili až The Rebels I., kteří běhali ve 2. divizi. Nejenže se jim povedl dopoledne zaběhnout rekord družstva (18,29 s), ale v odpoledních bězích vyhráli opakované finále (vlastně se ten den opakovala finále všech divizí – to tu ještě nebylo) a stali se tak vítězi 2. divize. Všichni jsme jim to moc přáli a 1. místo bylo opravdu zasloužené.

Všichni vítězové dostali báječné dortíky, o které se s námi podělili. GRATULUJEME A DĚKUJEME!

Tentokrát jsme moc foteček nezvládli, ale moc děkujeme Ivě Jílkové za dvě krásné fotky Brandušky, no a jednu moji ukrutnou, kterou jsem Vám pro pobavení přiložila do fotogalerie (a pro příště asi vyhlásím embargo na focení mé osoby při flyballovém turnaji).


Za pozornost určitě stojí další zpomalené video Michala Vokrouhlíka – (bohužel tentokrát bez Branďáska, ale pár Rebelíků se tu objevuje):