MISTROVSTVÍ BCCCZ

Upřímně přiznávám, že s účastí na Mistrovství borderek jsem vůbec nepočítala, protože jsem očekávala Branďulčino hárání. Jenže to se stále nedostavuje, a tak Rebelíci zajásali (tedy hlavně Markéta) a na turnaj Brandy nastoupila místo Flipíka (tímto Flipíkovi i paničce děkujeme za příležitost). Za Rebely se z důvodů dovolených účastnilo jen družstvo The Rebels II. za pomoci The Rebels I. (právě kvůli dovoleným jsme nebyli schopni dát dohromady kompletní družstvo, takže moc děkujeme naší jedničce, že nám na závodech vypomohla).

Ještě na žádných flyballových závodech jsem se necítila tak špatně jako tentokrát. Vzhledem k tomu, že jsme neměly natrénované střídačky na Žilinku, podařilo se mi hned v prvním běhu udělat chybu, ačkoliv jsme mohly běžet na jistotu, protože na sousední dráze také svítila chyba, jenže ostatní jsem zaslechla až ve chvíli, kdy jsem vypouštěla Branďáska. Měla jsem chuť si nafackovat a od té chvíle jsem si dávala setsakramentský pozor na semafor, jestli vedle náhodou není chybička. Díky téhle chybičce jsem ale pořádně znervózněla, nervíky pracovaly a bylo to snad poprvé, co se mi za celý den povedl jen jeden jediný OK. Nicméně i přes moje stresy všichni Rebelové běhaly naprosto úžasně a do druhého dne jsme postupovaly s krásnými 16 body z prvního místa a nejlepším časem 19,15 s (škoda těch dlouhých střídaček, protože jinak bysme šly pod 19 s). Z takového výsledku postupně znejistěli skoro všichni, protože rebelská dvojka je většinou zvyklá postupovat z posledního místa. Závěr dne nám pořadatelé zpestřili závodění i lidským flyballem. Za Rebely jsme nominovali celé naše pánské osazenstvo – Sebiho, Jirku a Luboše. Hned po prvním běhu bylo jasné, že nemají konkurenci, jenže domácí Kosatky později nasadily snižovače překážek a chudáci naši kluci, za mohutného povzbuzování i dozoru našich nových roztleskávaček dvojčátek Procházkových, prohráli v opakovaném finále. Škoda, lahvinka rumu by se během chladného večera jistě hodila.

Po ranním příjezdu a venčení nás čekala dlouhá pauza – díky prvnímu místu jsme nějaký běh ušetřili. Kapitánka Lucka se rozhodla nasadit naši rychlou rotu složenou z velkých pejsků. Vítězstvím nad Dajaverou X Fitmin (s nejlepším časem 18,69 s!!!) a Pilsen 2 F.A.S.T. jsme se probojovali až do finále. Všechny finálové běhy do té doby čekalo opakované finále, a tak jsme se také trochu báli opakovaného finále. Podle předešlých běhů to ale vypadalo, že remcající Plzeňáky máme v kapse. Naše milá, rychlá Chloe (mimochodem se jí tu podařil osobáček s časem 3,79 s!!!) se ovšem rozhodla, že finále udělá trochu napínavé (anebo možná jen chtěla trochu namlsat Plzeňáky, aby jim posléze vytřela zrak) a začala kravit na boxu. Naštěstí se ale včas vzpamatovala, Rebelíky opakované finále nečekalo a za stavu 3:2 vyhráli nádherný pohár, který si tentokrát odvezla Monika s Mollynkou (byla na něj tak hrdá, že si pohár snad vezla na předních sedačkách připásaný pásy). Předtím jsme se ale ještě všichni stihli s pohárem vyfotit – jak družstvo, tak jednotlivci a jelo se oslavovat domů.

Závody byly parádní, tentokrát docela i počasí docela ušlo a s Brandy jsme měly možnost se tu potkat s její tetičkou Kristyn The Killer Z Jeřeně i nastávající švagrovou Bella Mia Dai Muratori. Děkujeme tímto Petře nabíječce i všem ostatním za přijemnou společnost a už moc se těšíme na Mistrovství ČR ve flyballu, na které se nám tímto vítězstvím podařilo kvalifikovat. Doufejme, že Brandy s tím háráním ještě chvilku počká.