MANIC CUP 2016

Brzké ranní vstávání – šílenost. Vláďu jsem trochu vypekla. Napsala jsem mu sice, že odjezd mezi 6-6:15 hod, ale zapomněla jsem dodat, že ho vyzvednu u něho. Psala mu to až v noci, tak se ráno trochu divil (ale nenadával). Aspoň jsme vyrazili včas, ale stejně na místě probíhaly zmatky s parkováním a očkováky – Lenka ho zapomněla u Tomáše, který měl dorazit později, Seba s Petrou dorazili také pozdě, takže jsem na ně číhala u příjezdu a hned mazala na přejímku (čekalo se jen na nás). Zmatky prostě už od rána.

Sobotní Jumpeři – Speed Trial, 3×4 běhy, mezní čas 18,91 s (náš vstupní čas se zařadil na 4. místo)
Hned v prvním běhu v nejrychlejší sestavě (Pepina-Bláža-Noisy-Brandy) nám málem vypadly oči na čas 19,33 s, a to na tabuli svítily (krom startu) pekelné střídačky 0,21 a 0,40 s (Branduška samozřejmě OK a navíc ještě čas 5,37 s). Čistě bychom měli 18,71 s. Druhý běh se třemi OKy a startem 0,03 s nám udělal týmový rekord 19,02 s. Třetí a čtvrtý bez času, objevily se chybičky – jedna byla Branďulky, vystřídaly jsme s chybou na Noisu, která lovila míček. Ale čas už jsme měli tak co. I proto do druhého rozběhu nastoupila pomalejší sestava s Bowie a Abby. S Branďulí jsem sice byla připravená, ale nebylo nás potřeba. Pepina trochu zpomalila, Lucka totiž běhá tvrdě proti ní, aby Pepina nedělala bubáky na Blažouta. Vláďa měl zpočátku velké střídačky, pak 2x chyboval. Abby měla prakticky to samé (velké střídačky to se rovná přes 0,46) a ve třetím to vylepšila po vypuštění  když běžela k pamlskům za hrazením, místo na dráhu, teriér nenažranej. Třetí rozběh jsme chtěli dát odpočinek Pepině a Bláže, takže jsme nasadili nejvtipnější sestavu, co jsme mohli, a to Noisy-Bowie-Brandy-Abby – prostě s dvěma snižovačema 😀 Byla jsem moc zvědavá, co řekne Brandy na to, že proti ní běží další pes, navíc teriérek. No a zírala jsem – udělala si nejlepší čas dne 5,35 s, teriér za ní ji prostě vyhecoval ještě víc, i ostatní časy měla moc hezké a bubáky dělala ještě větší než obvykle. 😀 Byly jsme za slušné exoty, ale sestava měla úspěch – pobavili se totiž i přihlížející, kteří při doběhu Brandušky nevěřili vlastním očím, byla prostě k sežrání. Asi trochu zauvažujeme, že by běhala na jiné pozici než na poslední, možná ji to nabudí. Nicméně čas jsme si v téhle sestavičce rozhodně nezlepšili – Bowie šla s časy přes 5 s. Do druhého dne jsme postupovali z 1. místa s nejlepším časem 19,02 s. Všichni jsme měli obrovskou radost, jen kapitánka Kája nás zrazovala od vylepšování času, abychom do příštího turnaje nepostoupili do lepší divize, protože těžko zopakujeme takhle krásné časy.

Sobotní Runneři – Speed Trial, 3×4 běhy, mezní čas 17,95 s (náš vstupní čas se zařadil na 3. místo)
Opět s námi na turnaj nemohl Jeromek, tentokrát jsme si vypomohli Májou se Zuzkou. V prvním rozběhu jsme ale nasadili standardní sestavu Fleur-Afra-Sandy-Baila. Hned v prvním běhu Afrička lovila míček, Sandy pak měla velkou střídačku, takže čas hrozný, ale všimla jsem si, že na mě něco zapisovatelé signalizují, nerozuměla jsem co. Ve druhém běhu všichni, až na mě ,vylepšili střídačky, byla jsem zoufalá a vůbec jsem nevěděla, kam si stoupnout. Doufala jsem, že první střídačku 0,14 vylepším a ono 0,30 – fujtajbl. Do toho už na mě Seba pořádně hulákal něco o Bailince, pochopila jsem, že si zlepšila osobáček, ale na kolik, to jsem nerozuměla. Když jsem pak viděla papír, nevěřila jsem vlastním očím a nějak mi to hlava nebrala. Bailinka si v prvním rozběhu hned 3x zlepšila osobáček, a to časy 4,70, 4,67 a 4,62 s. Zírala jsem na ten papír jak blázen a nevěřila jsem tomu, byla jsem přesvědčená, že to blbě zapsali. 😀 Ale nezapsali, ve výsledkových listinách to fakt tak je. 😀 Nejlepší čas jsme si udělali třetím během, a to 18,41 s. Škoda druhého běhu, kdyby nebyly tak velké střídačky, mohli jsme si též zlepšit osobáček na 17,76 s (jenže to by zase byl break…). Do druhého rozběhu nastoupila Mája místo Fleurky. Zuzka po roce opět na dráze a přesto měla moc hezké starty (a to si zkusila jen zkušební). Petra postupně stáhla střídačky  a já se potrápila s prvním střídačkou 0,13 (šla jsem totiž na start rozespalá , vytuhla jsem jak bezďák na zemi, když jsem si protahovala záda :-D) a pak jsem se jen opičila po Anetě – když ona OK, já taky, když ona CH tak já taky. 😀 Prostě ji v tom nenechám. Bailinka pořád naspeedovaná jako blázen, měla jsem chvílema problém ji udržet vůbec v ruce, jednou ten malej zběsilouš dokonce lovil i míček, samozřejmě ho donesla, za míček by život položila. Třetí rozběh Seba vymyslel hokus pokus v domnění, že zlepšíme čas a Afrička si aspoň odpočine, takže běžela sestava Fleur-Mája-Sandy-Baila. Před během mě Seba trochu vyděsil, že kdyby hrozil break, ať to podržím. Napjatě jsem teda čekala na čas – break rozhodně nehrozil, za prvé šla Fleurka mimo a za druhé čas nám naskočil 18,70 (čistý by byl 17,96). Jediná jsem pouštěla na stejného psa jako vždycky, takže místo držení jsem to tam naopak pořádně rvala – vběhl, vběhl, ok, vběhl (málem jsem si musela měnit kalhotky), ale ani tak jsem neměla šanci dohnat střídačky Máji 89, 53, 34, 32 – běžet ještě 3x, možná by to stáhla na 10 😀 Nebýt těch střídaček, čisté časy bychom měli kolem 18 s. Nejlepší čas 18,41 s nás hodil na 6. místo do dalšího dne. Irča z Maniců pak říkala, že časy jsou hrozně našlapané a je to fakt – rozdíly v umístění byly opravdu o setinkách.

Večer, když se doběhalo, vyrazili jsme na procházku. Cestou jsem se ještě stavovalo u auta, které bylo zaparkované u brány a bylo v pořádku. Na procházce vypouštěna jen Branduška, Bailinka to má spočítané, bez vodítka se hodně dlouho nehne. Když jsme se vraceli, koukáme a moje auto nabořené. Jsem myslela, že mě klepne. Jeden týden srna, druhý týden další šrám. Koukali jsme na to jak blázni, protože jsem parkovala v takovém místě, že si nějak nedovedu představit, kdo a jak tohle dokázal. Každopádně to bylo červené auto – našli jsme pak červenou, ústeckou Octavku s podobnými šrámy, takže teď budu šmírovat, kdo že tím jezdím. V Praze jsem si neodpustila poznámku  v Příznivcích flyballu, že nikdo neměl ani dost slušnosti, aby dal cedulku za stěrač. Trochu zklamání z lidí. Večer se fajn posedělo a kecalo. Proběhlo tu pár ohňostrojů, ale Branduška naštěstí nic neřešila. Pejskové sice měli odpočívat, ale na chvilku byli vypuštěni – řádili jak černá ruka. Branduška po zavření do klece předváděla svoje herecké výkony, nevydržela jsem a na chvilku ji pustila, jakmile začala žebrat, zase putovala do klícky. Bailinka se tu stala terčem zkoumání – Hanka si totiž všimla, že Bailinka dělá z jazýčku ruličku. Dřív mi to nějak nedošlo, ale je fakt, že po zkoumání a focení ostatních pejsků, je Bailinka opravdu asi jedna z mála výjimek, která když je upachtěná, tak nemá normálně vyplazený jazyk, ale dělá si z něj ruličku. 😀 Spát se šlo kolem půl jedné. Ve stanu jsem si musela vybojovat místo ve spacáku i na karimatce – dámičky se tam rozvalily jak královny a já že prý můžu do jejich spacáku, to uhodly. Pořád mi hlava nebere Bailinku ve spacáku – vydrží dole v nohách až do rána, jak tam proboha může dýchat?

Nedělní Runneři – Double Elimination na 3 vítězné běhy (startujeme z 6. místa)
x Orca Altantic ve složení Fleur-Afra-Sandy-Baila 1:3
Orca si den předtím udělala hezký čas, ale pak měla samé no time, takže jsme si na ně docela věřili. Bohužel to neklaplo. Dávali nás o kousek časově. Ve druhém běhu navíc vyhla Fleurka, ale vedle zrovna chybovali. Bohužel stihli opravit dřív než my. Třetí jsme je o kousek porazili. Poslední prohry byla škoda střídaček a startu, projel nám to jen o kousek čas. Já měla všude stažený zadek – 2x vběhl, 2x OK a časy krásné. První prohra.
x HopTrop Panthers ve složení Maja-Afra-Sandy-Baila 0:3
Mysleli jsme si, stejně jako HT, že časově to bude těsnota, ale komplet jsme si to opět pokazili sami a Fleurka. První běh nám projela Fleura (vyhla, kdo by to byl čekal). Rychlé střídání tedy za Máju, jenže Zuzka udělala druhý chybný start, pak vběhl a OK, no a já Zuzky start vylepšila chybou.. Ve třetím opět chybuje Sandy a aby toho nebylo málo, já opět dávám chybu. Prostě jsme si to komplet zkaňhali sami. HT pak říkali, že nečekali, že jim to dáme takhle zadarmo – nooo, my to taky nečekali. :o( Nálada byla dost pod psa, všichni jsme z toho byli přešlí, umístili jsme se na 6. místě. 

Nedělní Jumpeři – Double Elimination na 3 vítězné běhy (startujeme z 1. místa)
x Dajavera X Fitmin ve složení Pepina-Bláža-Bowie-Brandy O:3
Původně měla nastoupit Abby, jenže blbla už u odběhu, takže jsme tam šoupli připravenou Brandušku. Trochu jsem se bála střídaček (běháme teď víc na Noisu), ale Brandinka je na OKy odborník, takže si je zmákla udělat místo mě. Stejně jsme to ale projeli o autobus, takže jsme vyměnili pomalou Bowie za Nosiu. S Brandy jsme si opět daly 2 OKy, ale časově to pořád nestačilo, přitom OKy měli všichni, takže prohra O:3, a to si v tomto běhu Pepina udělala osobáček na 3,90 s. Dajavera je pro nás prostě zakletá. Většinou sobotu běhají na prd a v neděli se vzmuží, pokud se sami nevychybují.
x Brisk Merlottes ve složení Pepina-Bláža-Bowie-Abby 3:0
Merloti vypadali nadějně časově i s chybováním, dali jsme tedy pomalejší sestavu. Při odbězích to trochu zdramatizovala Abby, která pouštěla míček, ale naštěstí se rychle vzpamatovala. První jsme s přehledem vyhráli časově. Pak ve druhém běhu chybovali, takže už se běželo na jistotu, stejně tak i ve třetím. Největší radost měla Alena, která si s Abby vyběhala Fly 19.
x Too xTreme ve složení Pepina-Bláža-Bowie-Abby/Brandy 3:1
Xtremové dost chybují, ani časy nemají nic moc, opět tedy nasazena pomalejší sestava, já seděla s Brandy připravená. První dva jsme vyhráli s přehledem. Ve třetím Abbyna lovila míček, takže prohra. Rychle jsme tedy nasadili Brandy. Nechala jsem si čas, místo u druhé jsem pustila mezi druhou a třetí překážkou, takže na jistotu, jenže jak Brandy vyběhla, viděla jsem, že průšvih. Střídačka -0,15 s, ani Branduška neměla šanci to srovnat na OK, ale naštěstí jim zrovna vedle blbla PRTka Míši Balkové. Ač na mě všichni křičeli, že je vedle chyba, já neslyšela nic. Včas jsem si ale všimla svítícího světla a jen Brandy doběhla, hned jsem ji otočila a poslala zpátky. Pobavila jsem všechny, jaký to byl v bráně fofr. No a pak jsem si vyslechla hromadu keců, jak při bězích neslyším – plánuji na mě elektrický obojek, jakmile bude vedle chyba, dostanu prdu. 😀
x Dajavera X Fitmin ve složení Pepina-Bláža-Bowie-Abby 2:3
Bednu jsme už v tuto chvíli měli jistou a časově jsme věděli, že Dajaveráky nedáme, dali jsme tedy pomalejší sestavu (Brandy už byla navíc KO). Úplně zadarmo jsme jim vítězství nedali – něco vyhráli časově, někde se vychybovali. Mně trochu mrzí, že kdybychom dali rychlejší sestavu, zřejmě bysme je, aspoň podle časů, zvádli porazit. Jenže se střídačkami 0,80 apod. se dá těžko něco vyhrát. Definitivně rozhodla Aleny chyba v posledním běhu. Když si šli FUNatici s Dajaverou podat ruce, padly tu dost ošklivé připomínky ze strany Dajavery – takovéhle kecy si mohli odpustit, to se nedělá, není to fair, ale však boží mlýny melou spravedlivě….

Co dodat závěrem. Runnerům se tuto sezónu zatím lepí smůla na paty (tedy spíš na ruce páníčkům). Fleurka se sice turnaj od turnaje s vyhýbáním zlepšuje (ale stejně si to neodpustí – snad se jednou dočkáme bez jediného vyhnutí, to se asi nejspíš opijeme). Všichni runnerští pejskové byli dokonalí, ale selhává nám tu lidský faktor ve střídačkách…, ale my se to jednou naučíme a pak všem ještě ukážeme 😀 Turnaj proběhl v báječné atmosféře, kromě týmového rekordu Jumperů se objevilo hned několik osobáčků (Pepina 3,90, Noisy 4,39, Abby 5,57, Fleur 4,19, Sandy 4,08 a Baileys 4,62 – psí triatlon z předešlého výkonu jí zřejmě jen prospěl :-D)!!! Jen tak dál. Děkujeme moc všem pomocníkům, bleskurychlým nabíječům, Zuzce s Májou za zastoupení Jeromka a organizátorům za skvělé závody, rychlé vyhlášení i za trpělivost. 😉 Kromě gratulace Jumperům jsme pogratulovali i jedné novopečené paní – naší milé trenérce a kapitánce k svatbě a navíc ještě k narozeninám (a co jiného od nás mohla dostat než kus žvance a tenisák :-D). Tak ještě jednou hodně štěstí! Celá fotogalerie z turnaje je zde. Za fotky moc děkujeme Zdeňku Korintovi a Kačce Skalkové.