9. MISTROVSTVÍ ČR VE FLYBALLU

Na letošní Mistrovství ČR se podařilo kvalifikovat dvěma našim družstvům, a to The Rebels I. a The Rebels II. Pro rebelskou „jedničku“ bylo letošní Mistrovství velkou výzvou – všichni jsme věřili v medailové umístění a kapánek jsme věřili i v český rekord.

Hned v prvním rozběhu proti sobě nastoupila obě naše družstva. Naštěstí se běžel speed trial, takže se do odpoledních běhů započítával čas a my nemuseli „bojovat“ proti sobě (i když se samozřejmě pár bojovníků našlo – příště hold dva kýble anebo aspoň nějakou tašku s sebou). Dalšími běhy se „jedničce“ podařilo 2x zaútočit na stávající český rekord s časem 17,27 s (nový rekord družstva) a jejich naděje na splnění snu zahlušili Hop Trop Prague, kteří zaběhli národní rekord 17,12 s. Jednička do odpoledních běhů nastupovala z 2. místa a 2. místo si udržela do konce závodu (škoda, že se pavoukem probojovávali dost složitě díky kontumačně prohranému běhu – chybami se člověk učí, příště si určitě všichni dáme pozor na výšku překážek při výměně pejska). Ve finále se utkali s úžasnou Lavinou Alfa (několikanásobnými mistry ČR). Finále to bylo nádherné a já tímto gratuluji našim „jedničkám“ a přejeme hodně úspěchů do dalších závodů (třeba i ten nový národní rekord padne…). Finálové video Michala Vokrouhlíka najdete zde http://www.dogsports.cz/index.php?p=view&id=487

Dvojka, tedy my, postupovala do odpoledních běhů z 11. místa. Tak trochu jsme doufali, že si ještě polepšíme aspoň o jeden stupínek, ale bohužel se tak nestalo. Běželo se na dvě prohry. Jako první nás pokořila Pilsen 2 F.A.S.T., no a jako druzí nás porazila českobudějovická Alea – Tým naděje. Aleáci na turnaji ohromně překvapili a se slzami štěstí skončili na 4. místě (krásný výsledek a moc jim gratulujeme). Podle výsledků jsme se měli umístit na 11. místě, ovšem páni pořadatelé zvláštním výpočtem došli k závěru, že jsme 12. (vzhledem k tomu, že pořadateli byli Pilsen F.A.S.T., tak není divu….). Nicméně si myslím, že skončit na 12. místě  z celé ČR, je moc parádní úspěch. Závody jsme si užili, a to i přes nejapné poznámky a trapné průpovídky některých přítomných. Dvojka se prostě jen tak nedá, jsme fajn partička a já jsem moc ráda, že zrovna u „dvojky“ můžu běhat. Díky Vám! Jo a na ty Budějky s námi nepočítej, protože to už fakticky budeme (MUSÍME!!) hárat. Hihihi, to jsem teda zvědavá.

Závěrem moc děkujeme všem pomocníkům, nabíječce Petře, fandící podpoře a novému kameramanovi Petrovi (páníček naší Sárinky), který se svého úkolu zhostil velmi důsledně.