BUDĚJCKEJ XTREME 2016

,

Cesta do Budějic je dlouhá, zvlášť když se jede v pátek večer kolem Benešova. Já se Sebou naštěstí vyrážela až později k večeru, takže se to už trochu uvolnilo. Ti, co vyráželi už odpoledne nebo navečer, tak dojeli na Koleje Pedagog prakticky chvilku před námi. Na recepci byla neuvěřitelná paní – chápu, že se první den zajížděla, ale na to, že měla vše připravené, tak jí to stejně trvalo neuvěřitelně dlouho (od příjezdu jsme čekali na ubytování dvě hodiny!!!, a to tam paní ještě nasekala neuvěřitelné boty). Večerní návštěva hospůdky byla tím pádem v ohrožení, báli jsme se, že už nás nikam nepustí, nakonec jsme tedy skončili tam, co vloni – v restauraci Apetit, kuchyni jsme už ale nestihli, povečeřeli jsme tedy jen pivečko a jediné oříšky, které tam měli. Holčičky jsem potřebovala po cestě a předlouhém čekání vyvenčit, takže byly s námi (společně s dalšími psíky). Obě jsou zvyklé v hospůdce sedět na lavici, takže i tady se draly nahoru. Branduška oblezla kdekoho, jen aby mohla být nahoře a pomazlit se. Bailinka by sice také ráda na lavici, ale mazlení se s cizími není zrovna její šálek kávy, nakonec ji ale uzmul Seba, u kterého nesmírně trpěla – se můžete pobavit u fotek. On byl vůbec celý víkend pro ni jeden velký teror, pořád ji někdo prudil s mazlením. 😀

V sobotu ráno se nevstávalo úplně lehce, ale zvládli jsme to naštěstí včas. S altánem jsme se ubytovali na +/- stejném místě jako vloni (k nelibosti Alči a Lenky, které se chtěly družit – my se družíme, ale nemusíme být ve víru dění, rádi se podružíme, když máme chuť a náladu). Konečně jsme měli možnost vyzkoušet i nový bazének, který jsem objevila v Decathlonu – bála jsem se, že ho pejskové protrhnout ale zatím drží. Nejvíc si ho užila asi Pepina a Branduška. Pepča tam sebou vždycky plácne a odmítá kohokoliv další pustit. No a Branduška ta se i ve 20 cm vody dokáže potopit. 😀 Byla jsem taky moc ráda, že jsem po dlouhé době viděla Lucku s Cessy, které nás přijely podpořit – viděly zrovna naši poslední prohru Runnerů, ale i tak byly nadšené. Prcek roste jak z vody, už se na ně moc těším na tábor.

Sobotní Jumpeři – Speed Trial, 3×4 běhy, mezní čas 18,87 s (náš vstupní čas se zařadil na poslední místo)
Do prvního rozběhu nasazujeme nejrychlejší sestavu Pepina-Blažena-Noisy-Brandy. Hned prvním během jsme si udělali nejlepší sobotní čas 19,85 s, Pak se vždycky objevila nějaká chybička nebo vběhl u někoho, Branduška si dávala své OKy na Noisu. Do druhého rozběhu jsme nasadili pomalejší pejsky Bowie a Bonnie, aby Noisa a Branduška sbíraly sílu na další den.  Později jsme vystřídali i Pepinu za Noisu, aby si taky trochu odpočinula. Za sobotní výkony musím moc pochválit Vláďu konečně začíná mít rozumné střídačky – už žádné přes 30, ale do 0,20 anebo OKy (i jedna chybička se tam objevila). Škoda jen, že Bowie běhá tak pomalu, ale už se pracuje na její kondičce a hlavně zhubnutí. Do dalšího dne jsme tedy postupovali s nejlepším časem 19,85 s z 5. místa.

Sobotní Runneři – Speed Trial, 3×4 běhy, mezní čas 17,90 s (náš vstupní čas se zařadil na 3. místo)
Runneři mají bohužel nemocného Jeromka, takže nám přijela vypomoct Mollča (díky za zapůjčení Monice). Byli jsme trochu zaskočeni z toho, jak je Molly tlustá, ale Monika s ní chodí prý pravidelně běhat, tak jsme doufali, že fyzicky na tom bude líp než na pohled – noo, nebyla… První rozběh jsme začali s Fleurkou, jenže se jednalo o červenou dráhu, takže vyhla hned v prvním běhu. Rychle jsme tedy vyměnili za Molly, se kterou běhala Lucka. Starty docela ušly, ale Afrička měla pokaždé mínus. Hold nám chybí světla na trénincích, Petře se vůbec nedařilo střídačku na Molly vychytat, postupně ji ale snižovala. Aby se Petra necítila zahanbeně, nenechala jsem ji v tom – povedl se mi jednou vběhla a jeden -0,15, zrovna v tomto běhu si Bailinka vylepšila osobáček na 4,72 s – nevěřila jsem vlastním uším, když jsem to slyšela (aspoň se tím vysvětlila ta mínusová střídačka). Nepočítal se nám žádný běh. Druhý rozběh na modré opět s Fleurkou – tentokrát se udržela na dráze aspoň jednou, pak zase nazdar, takže opět střídání za Mollču. Počítal se nám jen první běh zaběhnutý s Fleurou, a to 19,14 s (dost velké zklamání, ale já byla pyšná na sebe OK, CH, OK, OK). Třetí rozběh Fleurka konečně psychicky ustála a zvládla odběhnout všechny čtyři běhy. Bohužel jsem tento rozběh neustála já s Bailinkou – dvakrát jsme to Runnerům zkazily my mínusem a chybou, 2x vběhl. Konečně jsme si zaběhli i lepší čas 18,86 s, který nás hodil do druhého dne na start z 2. místa.

V sobotu večer hned po závodě jsme mazali na koleje se rychle zcivilizovat a pak hurá do hospůdky. Nejdřív jsme chtěli do naší oblíbené pizzerky Regina Due, jenže ta je zrušená. Tomášovi se podařilo objevit parádní hospůdku Na Zahrádce. Docela slušně tu vařili, obsluhující pán vypadal, že je chvilku před smrtí, ale překvapoval – během chvilky všechny ženské u stolu oslovoval jmény. 😀 Za mlada to býval asi pěkný proutník. Holčičky zatím odpočívaly v pokojíčku. Hospůdka zavírala docela brzo a protože jsme některé měly ještě pořádnou žízeň z celodenního vedra, zaskočily jsme cestou (já, Petra, Lucka, Alena a Hanka) do takové mini špeluňky, kde už nám sice nechtěli nalít, ale kouzlo osobnosti mladých dam je nakonec přesvědčilo. 😀 Do postýlek jsme zalejzaly až hodně pozdě v noci.

Nedělní Jumpeři – Double Elimination na 3 vítězné běhy (startujeme z 5. místa)
x Too X-treme ve složení Pepina-Blažena-Bowie/Noisy-Brandy 1.3
Moc hezké a těsné běhy – Xtremové nás dávali časově, nikdo z nás nechyboval. Jeden uzmutý běh jsme vyhráli o 0,01 s :-D, takže si dovedete představit, jak těsně to celou dobu bylo. Pokusili jsme se i vyměnit pomalejší Bowie za rychlejší Noisu, ale ani to nepomohlo (ono se to časově srovnalo – Alča měla jednu velkou střídačku a podruhé zase Noisička lovila míček). Hold v úvodu bohužel první prohra.
x Dajavera X Fitmin ve složení Pepina-Blažen-Bowie/Noisy-Bonnie/Brandy 3:1
Zariskovali jsme s pomalejší sestavou, risk se vyplatil. Dajaveráci se totiž vychybovali sami, kdyby se nevychybovávali, natrhli by nám časově asi zadek – díky tomu vyhráli třetí rozběh. Znejistěli jsme, jestli se tedy náhodou nesrovnali a pro jistotu tam šoupli zase rychlejší Noisu a Brandušku. Nemám ráda tyhle rychlé střídačky, ale zadařil se OK, chybku měla sice Lucka s Blaženkou, ale oproti Dajaveře se nám podařilo opravit o o sekundu rychleji, takže zatím jedeme dál.
x DogDragons 3 ve složení Pepina-Blažena-Noisy-Brandy 2:3
S Dragonama to bylo veliké drama, také se hodně vychybovávali. První jsme vyhráli díky jejich opravám, druhý a třetí nás dali časově. Nejvtipnější byl čtvrtý běh, kdy jsme vyhráli s opravovaným časem 54,88 s proti jejich 76,84 s – taková výhra se jen tak nevidí. 😀 Poslední nás dali časově, takže prohra a celkově 4. místo.

Nedělní Runneři – Double Elimination na 3 vítězné běhy (startujeme z 2. místa)
x Flyvaryors ve složení Fleur/Molly-Afra-Sandy-Baila 0:3
Tomuhle říkám rychlá smrt a může za ni především já. V prvním běhu na červené Fleura vyhla. Okamžité střídání za Mollču. Jenže Bailinka pořádně zrychlila, zase běhala časy kolem 4,73-4,80 a já jsem tam lupla chybu. Když jsem pak viděla výsledky, dala bych si pár facek – časově bychom nad Varákama vyhráli, ale posrala jsem to já tou svojí chybkou. No a třetí je opět moje práce prohraná. Po předešlé chybě jsem se bála Bailinku pustit, takže mega střídačka 0,27 s, i Aneta měla větší střídačku než obvykle. Projeli jsme si to tedy úplně zbytečně jen na těch blbých střídačkách. :o( Pracky mi urazit. Přiznávám, že takhle sama na sebe nakrknutá jsem ve flyballu snad ještě nikdy nebyla.
x CrazyBalls II. ve složení Molly-Afra-Sandy-Baileys 2:3 
Souboj začal tak hezky, přesto špatně dopadl. Protože jsme běhali na červené dráze, nenasazovali jsme Fleurku. Časově hodně těsné běhy, já měla první střídačku pořád naděláno v kalhotách, takže byla trochu větší, ale pak jsem to srovnala už jen na OK, OK, vběhl, OK (ufff, byla jsem tak šťastná, že jsem to nepo…..). Zpočátku jsem vedli 2:0, zbýval jen tak malý kousíček a vždycky to bylo o čumák. Ani ne o čumák byl i poslední běh, který nás vyřadil – CrazyBalls vyhráli o 0,05 s. :o( Budu muset Bailinku naučit víc natahovat krk do brány. Velká škoda, celkově jsme skončili na 7. místě.

Budějice jsou pro nás prostě zakleté, ale věřím, že jednou tu smůlu prolomíme – snad ještě na podzim by se mohlo zadařit. Prakticky každý z Runnerů si vybral svoji smutnou chvilku (prvenství drží ale stále nespolehlivá Fleur). Nejvtipnější běh byl proti Dragonům s tou vyhranou opravou v necelé minutě. Nejkrásnější běh byl proti CrazyBalls, kdy pak za námi lidé chodili, že prý to bylo nádherné, krásné a těsně drama a takhle přesně napínavě má flyball vypadat. Škoda jen, že při nás nestálo víc štěstí. Zapotili jsme se všichni – dvounozí i čtyřnozí, stejně tak i nabíječky, kterým moc děkujeme za nabíjení a trpělivost. 😀 Nutno ještě dodat, že nejvěrnějšími našimi fanoušky se pomalu stává kouzelná Adélka Anety (dvounožka) a rozkošný Dastíček jr. (čtyřnožka). Také moc gratuluji ke zlepšení osobáčku Pepině na 4,05 s – ta ale ještě půjde dál, no a já jsem neskutečně pyšná na Bailinku a její čas 4,72 s – vlastně si během víkendu dala několik časů pod 4,80 s, jen mně to pak dělá čurbes ve střídačkách, takže po zapisovatelích budu odteď požadovat i Bailinky časy – fakt nedokážu odhadnout, jestli běží za 4,90 nebo za 4,75 a ten rozdíl je na střídačce hned znát. Dokonce už si připravuju i tahák, kde stát při jejích časech pod 4,80 s, kde stát při časech 4,80 až 4,90 apod. – je to věda ten flyball a střídání. Na všechny krásné fotky z turnaje se můžete podívat zde. Za tyto fotky moc děkujemě Kýna Any Sheera, Bořkovi Šimkovi a našemu Vláďovi.