KENNEL CUP 2010

Minulou sobotu jsme se vypravily kousek za Prahu do Měchenic, kde nás svými parkury překvapili opět Tonda Grygar a Tomáš Glabazňa.

Náš první běh byl jedna velká tragédie. Branďuška měla tu svojí veselou náladičku, což znamená „co vidím, to skočím“, takže jsme si parkur ani nedobíhaly. To opravdu nemělo cenu.

Pak přišly na řadu zkoušky, které jsme zaběhly excelentně bez jediné chybičky i odmítnutí, jenže jsem se musela úmyslně diskvalifikovat za nedobře provedenou zonu. Momentálně totiž předěláváme zony na zastavované a Branduška se rozhodla na zoně nezastavit zadníma nožkama. Svedla jsem obrovský vnitřní boj, věděla jsem, že běžíme na vítězství, jenže Tonda (náš trenér a rozhodčí v jedné osobě) stál metr ode mně… Tak nezbylo nic jiného, než Branďáska vrátit zpět na zonu a tím se disknout. Po zkoušce jsem sice dostala pochvalu od pana trenéra, že jsem dobře zareagovala, ale stejně mě to moc mrzí. Upřímně se musím přiznat, že stát se tohle u jiného rozhodčího, asi bych zonu neopravovala.

No a jako poslední na nás čekaly štafetové běhy dvojic. Pár dní před závody mě zkontaktovala Péťa Hamšíková, jestli s ní nechci jít do dvojice. Vzhledem k našim „bohatým“ zkušenostem jsem se snažila ji odradit, ale nedala si říct a výjimečně se jí to vyplatilo. Parkur byl postavený 1/2 agility a 1/2 jumping. Vzhledem ke zkušenosti ze zkoušky jsem raději zvolila jumping (abych se náhodou opět nemusela disknout). Péťa s Maxem tedy zaběhla agility bez jediné chybičky a odmítnutí, doběhla do cíle, předala vařečku/štafetu a s Branďolitou jsme vyrazily. Hned první překážka za tunelem byla trochu infarktová, ale podařilo se mi tu moji dračici uřvat a frčely jsme neuvěřitelným tempem do cíle také bez chyby a odmítnutí. Jenže to bych nebyla já, kdybych něco nevyvedla – při stahování Brandušky z tunelu do tunelu se mi málem podařilo svalit se přes cílový tunel – vzhledem k doteku mi byla započítána chyba. Škoda! Ale i s touto chybičkou jsme nakonec obsadili druhé místo a naše družstvo BraMax (Brandy a Max) si domů odvezlo vymodlený pohár a pytel granulek.