DO PSÍHO BŘÍŠKA

Do článku z téhle akce se mi ani trochu nechce, moc nevím, co psát – bylo to peklo. Závody jako takové byly super, organizačně perfektně zmáknuté, s krásnými parkury německého rozhodčího Rene Blanka, i bezva známí se tu sešli – hlavně Zuzka s Kerrynkou a Lucka s Cessynkou (ta kráska s Bailinkou na úvodní fotce). Závody by to tedy byly asi fajn, kdyby se po parkuru nepohybovaly dva totálně vymaštěné mozečky (můj a Bailinky). Z té hrůzy mám natočenou jen zkoušku (díky moc, Lucko) a začátek jumpingu (Zuzka nervově nevydržela :-D, ale i tak díky). Jediný úspěch, co jsme si dovezly, jsou Bailince zakoupené kšírky od Nonstop Dogwearu, na kterých se Bailinka nedáví jako na těch starých.

Zkouška SA2
Že začínáme mít na závodech problémy se starty moc dobře vím – opět jsme předtím potrénovaly poslušnost, navazovaly spojení, rozcvičovaly se na rozeskakovací překážce – Bailinka ani nepípla. Ve chvíli, kdy jsme kráčely na start, jen štěkala a štěkala. První start jsme zmákly a vesele svištěly parkurem. Bailinka mi udělala velkou radost naběhnutým slalomem. Za slalomem jsem riskla záda a Bailinka vynechala poslední tyčku, což jsem nevěděla, dozvěděla jsem se to až na áčku, takže nemělo cenu to opravovat. Pak už jsem vyváděla jednu blbinu za druhou, tak jsme si aspoň pocvičily zóny.

Jumping
Problém už byl Bailinku jen položit, když se konečně podařilo, vyrazilo se. Vím, že záda u překážky na začátku jsou naše slabina – byla, Bailinka překážku oběhla, oběhla i druhou. Ona totálně nesoustředěná, já totálně vynervená. Vrátily jsme se tedy na začátek a zkusily to znovu. Daly jsme docela hezky 8 překážek, musely jsme opravit slalom (jednodušší náběh než ve zkoušce a u 13 to zase přišlo – Bailinka jen vřeštěla a vynechávala i překážky, které měla přímo před čumákem. Sice jsme doběhly, ale byla to hrozná splácanina.

Agility
Absolutní katastrofa od začátku do konce (teda spíš tak do půlky). Opět problémy na startu, sem tam vynechaná překážka, u slalomu jsem už byla dost na dně, což bylo zřejmě dost poznat, protože jsem postřehla komentář do mikrofonu, že se těmi PRTíky to bývá někdy těžké a ať vydržím a opravíme se to. Chvilku poté jsem to vzdala.

Ještě na žádných závodech s Bailinkou jsem snad nebyla nikdy tak otrávená. Na trénincích teď budeme urputně pilovat zklidňování – moje i Bailinky. Snad to zvládneme a příště zmákneme závody bez ostudy. Na závěr se běžely 3kové zkoušky. Musela jsem si počkat na naše oblíbenkyně Lucku s Cessynkou – na ty dvě se tak krásně kouká, opravdové pohlazení po duši (teriéři duši :-D). Holkám moc gratuluji k výhrám – na stupních stála nejen Lucka, ale i Zuzka s Kerrynkou bodovaly ve zkoušce. Moc gratulujeme ještě jednou. Dvě krásné fotečky jsem uzmula i od Kristiny Kik, jejíž celou fotogalerii najdete zde – moc děkujeme.