AGILITY TÁBOR A ZÁVOD HAMRNÍKY 2009

O víkendu jsme se vrátily z agility tábora konaného v krásném prostředí Mariánských lázní – Harmníky přímo u koupaliště Bad Lido uprostřed lesa.Na tábor jsme dorazili pozdě večer i s Jitkou, jejími papilonky Chilli a Axem a maliňačkou Kami. Po příjezdu jsme se ubytovali. První noc jsme klepali strašnou kosu – Chilli i Branďule byly obě zašité pod peřinou – hned druhý den jsme zažádaly o přímotop, který nás po zbytek tábora zachránil před nočním umrznutím. Tréninky se konaly přímo před naší chatkou na pláži, venčilo se v přilehlém lese a jeho okolí, popíjelo se u v naší chatce (tímto s Jitkou děkujeme za milou společnost všech zúčastněných – doufáme, že nikdo od nás neodcházel s bolehlavem) Trénovalo se každý den kromě středy, kdy na psovody čekaly perličkové, hydromasážní a pivní lázně (každý dle výběru) a odpoledne jsme si zpestřili parádním výletem do Miniatur parku v Mariánských lázních (www.boheminium.cz) – známé české technické a stavební památky ČR. Poté jsme si výlet zpestřili malou procházkou na Vyhlídky a večer na nás čekala jen úžasná masáž s velmi vtipným panem masérem. Až do soboty se zase trénovalo o sto šest.

Tábor byl zakončen sobotními závody. Jako první se běžela zkouška, kde se strašným způsobem projevila moje tréma, ale nakonec jsme zkoušku zaběhly jako jediné a tudíž jsme naši kategorii vyhrály. Poté se běžel záludný jumping – po jeho prohlídce jsem vážně uvažovala o tom jít si dát panáka. I přes počáteční obavy jsme jumping zaběhly moc hezky, ale bohužel jsme se diksvalifikovaly kvůli úplné blbosti – Brandy při čekání na pomalou paničku omylem šlápla na látku látkového tunelu. I přes tuhle smůlu jsme si parkur doběhly bez chyby jen s dvěma odmítačkami. Toho tunelu byla velká škoda, protože jumping doběhly jen dva týmy, takže místo na bedně by nás neminulo (ale pochvala od pana trenéra/rozhodčího nám vše vynahradila). No a jako poslední se běžely agility, které jsme, světe div se, zvládly doběhnout opět s dvěma odmítačkami. Jaké pak bylo naše překvapení při vyhlašování, kdy jsme s Brandy znovu stály na bedně nejvyšší. 

 Závěrem lze jen říct, že tábor se nám moc líbil – sešla se skvělá parta lidí v krásném prostředí, s Brandy jsme se naučily spoustu nových fint a fíglů (uvidíme jak dlouho je budu schopna udržet v hlavě) a jako třešničku na dortu jsme tábor zakončily dvěma zlatými plackami. Prostě paráda a díky všem za organizaci i za milou společnost.