ACANA SIRIUS CUP 2013 A MALÝ KVÍZ

Rok jsem se neukázala na žádných závodech, ale na táboře jsem se nechala ukecat – slovo dalo slovo a já přesně po roce vyrazila na báječné závody do Opatovic.

Jako první nás čekal jumping – z prohlídky jsem odcházela přešlá mrazem, neviděla jsem to moc nadějně. S Branduškou jsme začaly slibně, ale chytly jsme se hned do první větší pastičky (asi jsem málo volala) a Brandy to napálila do úplně jiného tunelu, než měla. Nevadí.

Druhá byla MA2 zkouška – moc hezký a nadějný běh. Pastičky jsme zvládly na jedničku a chytly se až na poslední. Původní plán byl u látkového tunelu pořádně přidat, včas volat, ale jak už to tak se mnou bývá, nepvedlo se a Branduška profrčela na skočku. Tenhle běh mě hodně mrzel nejen proto, že to byla zkouška, ale disknout se tři překážky před koncem fakt zamrzí, obzvlášť, když nedoběhl ani jeden tým a mohly jsme stát na bedně s jedním odmítnutím na slalomu.

Poslední byl běh agility – šílené vedro, Brandy se sotva vlekla, tak jsem se ji před startem pokusila pořádně rozproudit. Rozproudila jsem ji tak, že měla předčasný start. Sice jsem se nechala strhnout, ale nakonec jsem byla ráda. Až do slalomu to byl docela hezký běh, jenže před slalomem se Brandy buď zamyslela anebo zaposlouchala do ukrutného kvílení Bailinky, takže jsme ztratily hrozně moc času. No a jak se zastavila, už se mi ji pak nepodařilo znovu nahodit do správného tempa, takže utahaný běh a 4. místo z toho.

Před vyhlášením jsem se pustila do balení věcí. Už mám vyzkoušeno, že táhnout klec a Bailinku dohromady moc nejde. Nechala jsem tedy Bailinku přivázanou a odcházela. Kdybyste slyšeli ten jekot. I Markéta se nad ní slitovala a raději mi odnesla klícku k autu, abych se mohla vrátit pro moji malou hysterku. Ona si asi opravdu myslela, že ji tam chci nechat úplně samotnou. Je fakt, že jí tím občas vyhrožuji, ale za nic na světě bych o samozřejmě neudělala.

Po vyhlášení (holčičky byly moc smutné, že nic nevyhrály) a gratulacích vítězům jsme s Markétou zavolaly Janě, jestli náhodou není na chaloupce, že bysme se přijely podívat, smočily pejsky, pokecaly. Jana byla na chaloupce sama, ale Mia zrovna končí hárání v nejlepším – prý máme klidně dorazit. Obdivuji její odvahu, protože já při háráním chodím skoro kanálama a Jana si na chatičku pozve dva náruživé pudlíky. Přivítání s Mienkou bylo bouřlivé a ke dvěma nadrženým pudlíkům se zanedlouho přidala i Branduška. Trochu ji podezřívám, že je bisexuálka, protože i po kastraci šílí z háravek v nejlepším. Bailinka ta se samozřejmě přidala, ale ta spíš jen z důvodu, že někdo někoho masí a ona to není. Naštěstí všechno dobře dopadlo – Flipík ne a ne se strefit a když se do toho chtěl vložit Robin, raději jsme Mienku zavřeli a vyrazili k Labi.

Po zkušenostech ze závodů jsem holčičkám radši žádné klacíky ani neházela, protože by byly schopné se navzájem utopit. Bailinka si ale zábavu našla i tak – rozhodla se vylovit všechny lekníny, co na Labi jsou. S jedním měla trochu problém, tak se k němu sále vracela – to už jsem konečně vytáhla foťák a natáčela. Při posledním pokusu o utrhnutí problémového leknínu nevím, co se přesně stalo. Buď se jí zamotala nožka nebo jak s ním trhla a nešel, klesl jí zadek a Baila šla k dnu. Odložila jsem tedy mobil a snažila se ji přivolat, aby zabrala (Branduška, když pak pořádně zabere, tak se dokáže z tíživé situace vymanit), jenže Bailinka s vyplašeným výrazem klesala ke dnu, tak jsem tedy vyrazila. Byla jsem ochotna si kvůli ni namočit boty – vody jsem odhadovala po kolena. Jenže po kamenech to uklouzlo a panička se tak nedobrovolně vykoupala v Labi i s klíči od auta, pytlíkem dobrůtek a 200,– Kč v kapse. Markéta s Janou se smíchy málem počůraly (ani se jim nedivím, taky bych se smála). Bailinka svou zachránkyni šťastně oblízala, Branduška se přišla podívat, co to tam tropíme – bylo tedy po venčení a já tímto děkuji Janě za půjčení super nového ohozu, ve kterém jsem se ani nestyděla zajít večer o hospůdky (lidi koukali teda trochu divně).

Až doma jsem objevila, že natáčení výlovu leknínů mělo pokračování na videu – zapomněla jsem ho stopnout, takže se u záchrany Bailátka můžete pobavit u
1. lovení leknínů
2. Komplikace
3. Odkládání foťáku
4. Povzbuzování Bailinky
5. Paničky vyděšené „ty vole“
6. ŽBLUŇK
7. Hurónský smích mých dvou kamarádek.

Vesele jsme ty závody zakončily. Jsem zvědavá, co bude příště! Hlavně, že Bailinka byla zachráněna.