PARSON CUP 2010

Tento víkend jsme si vynahradili minulý coursingový závod a vyrazili na Parson Cup do překrásného Mariánského údolí u Brna, který jsme spojili i s návštěvou naší chaloupky, kde se tradičně chalupařilo (malovalo, myla okna a řádilo s Jessinkou). Na závody byl přihlášený i náš Archie a velikánskou radost nám udělala i Aiminka, která se nakonec neplánovaně i s páníčky zdržela až do konce. Závodu se zúčastnilo kolem 30 parsonů a běhalo se v kategoriích od štěňátek až po veterány.

Archie i Aimy absolvovali svoje první běhy. Archie ve třídě amatérů a Aiminka si coursing zkusila jen tréninkově. Myslím, že na první běhy byli oba perfektní a do příštího Parson Cupu natrénují tak, že ostatní PRŤouskové budou valit oči. Navíc páníček Aiminky přijel omrknout naviják – že by se začalo běhat i na Havířovsku?! Branduška měla ve své kategorii konečně velikánskou konkurenci a 2. místo nás tedy potěšilo (vlastně se měla dělit o první příčku s tetičkou Kristyn the Killer Z Jeřeně, protože obě měly stejný počet bodů, ale v případě shody o vítězi rozhoduje rozhodčí).

Jak už jsem psala tak prostředí bylo úžasné – potok kousíček od dráhy, takže se hafánci mohli kdykoliv zchladit (bylo 35 stupňů, takže to opravdu bylo potřeba) . Brandolitě se podařilo v nějaké bažině naprosto dokonale zprasit/vymódit, když do bažiny zahučela po kolena – vypadala jako by měla podkolenky a rukavičky. Jeste štěstí, že nedaleko byl rybník, kam jsme se zrovna chystali – chudák Archie kvůli tomu málem prošvihl svůj první běh – stihl to jen tak tak. Není ale divu, když se po dlouhé době sejde rodina, tak vždy je co dělat a řešit – viz naše video, kde řádí naše PRŤouskové komando v rybníku (leckterý plážový povaleč zíral, co se to tam děje). 

Před odjezdem jsme ještě absolvovali společné foto se všemi účastníky, rozloučili se a pak už frčeli spálení, poštípaní od komárů, unavení, ale naprosto spokojení zpátky na chaloupku. Opravdu se nám tu moc líbilo a už se těšíme na příští ročník. Tímto tedy děkujeme všem (organizátorům, rozhodčím i pomocníkům) za perfektní závody. Na úžasné fotky se můžete podívat nejen na našich stránkách, ale i na stránky www.pesjira.cz

VIDEO ZE ZÁVODU

VIDEO Z VODNÍCH RADOVÁNEK

AIMINKY GALERIE