EAGER’S CUP 2016

Nově sestavené týmy vyrazily na první letošní turnaj, a to hned třídenní. Některé týmy sice protestovaly proti pátečnímu volnu, ale nám se to takhle líbí, i když Jumperům připadly běhy na pátek a sobotu dopoledne, zatímco Runnerům připadly běhy na sobotní odpoledne a neděli. Všechno ale krásně odsýpalo, takže nebylo nač si stěžovat (a hlavně jsme nemuseli chrtit mezi dvěma parkury, to bývá někdy náročné). Lucka bohužel na turnaj nemohla, ale byla tak hodná, že nám půjčila na turnaj Blaženku, se kterou běhal Seba. Taxi Bláže jsem dělala já – Lucka mi ji přivezla kolem půl deváté ráno k práci, to bylo radostné holčičí shledání s oblíbenou Blaženkou (hlavně Brandušky to je velká kamarádka, ale i Bailince se líbí, protože si nechá z držtičky ukrást klidně balónek). Cesta proběhla v klidu, i když přiznávám, že když jsem míjela častolovickou pumpu, neměla jsem tu úplně dobrý pocit potom, co mě tu v zimě sestřelil magor, jen co jsem nasedla do auta. Po příjezdu rychlé převzetí chatičky, vystěhování auta k parkuru, rychlé venčení, odevzdat očkováky kapitánům (toho runnerského museli chudáci pořadatelé stále vyvolávat, přitom tam byl mezi prvními, jen zapomněl podepsat papíry…) a mohlo se začít závodit.

Páteční Jumpeři – Speed Trial, 4×3 běhy, mezní čas 19,50 s (náš vstupní čas se zařadil na 3. místo)
Do prvního rozběhu jsme nastoupili ve složení Noisy-Bláža-Bowie-Brandy. Noisa měla na startu docela slušné časy, ale bojovala s lovením míčku, který ale vždycky poctivě donesla, ale bohužel se to podepsalo na čase (běhává daleko rychleji). Blaženka se Sebou se museli trochu sehrát, takže zpočátku neměli nic moc časy ani střídačky, o Bowie, která momentálně připomíná spíš vypasené prasátko, ani nemluvím – ta měla časy bohatě přes 5 s, nakonec si tedy svůj časový standard držela jen Branduška s časy v rozmezí 5,50-5,70 s, jenže tam jí to zas jednou pokazila panička s mínusovou střídačkou (ale dva OKy to snad vyžehlily). Pomalá Bowie, ale evidentně vyhovuje Vláďovi, kterému se také povedly dva OKy (jednou měl střídačku 0,36, protože vedle viděl svítit chybu a nějak si neuvědomil, že se běhá Speed Trial a běžel tedy „na jistotu“ – hold po zimě jsme ještě trochu zmatení :-D). Od jedné hodné paní rozhodčí jsme pak dostali radu, ať se Noise víc zatlačí míček, jenže Petra už takhle tlačila co mohla a bylo to prd platné. V prvním rozběhu nejlepší čas 21,14 s (zoufalost).
Do druhého rozběhu jsme nasadili Pepinu – Blážu – Bowie – Abby. Pepina se rozhodla nám to trochu zdramatizovat – při odbězích běhala vedle. Naštěstí se ale rychle srovnala, já se vzadu pokoušela o její odchyt, přitom jsem ale měla hlásit střídačky – to jsem fakt nestíhala, protože nefungovala wifina, takže ze všech jsem se nejvíc zapotila já. Hanka byla trošičku vystresovaná, takže 3x pokazila start, jenže skoro pokaždé někdo z Jumperů chyboval, takže se opět počítal až poslední čas 21,59 s (ještě větší zoufalost než předtím).
Zoufale jsme potřebovali nějaký hezký čas, takže do třetího rozběhu nastoupila sestava Pepina – Blažena – Noisy – Brandy, tedy absolutní novinka tohoto roku, která nebyla nikdy ozkoušena ani na tréninku. Při odbězích jsem si tedy zkusila střídačku na Noisu, byla velká, kousek jsem se tedy šoupla dopředu a čekala, co to udělá. Hanka se už na startech zklidnila, takže parádní starty, Seba první střídačka větší, druhá chyba (to přepískl panáček) a třetí se mu vydařil OK, Alena si na Blážu musela střídačku taky vychytat, takže první větší, ale pak dva OKy, no a já s Branďáskem čučela jak puk na dva OKy a jednu chybu. Konečně jsme si udělali dva lepší časy a nejlepší čas toho dne 20,27 s. Na to, že jsme takto běželi poprvé, tak to byla naprostá bomba.
Do posledního rozběhu už jsme tolik zoufale nepotřebovali vylepšit čas, takže byla nasazena pomalejší sestava Pepina – Blažena – Bowie – Abby. Blaženka s Bowie měly stále všechny časy nad 5 s, ale moc mile překvapila Abby (o necelý rok starší než Branduška), která si vylepšila osobáček na 5,60 s. Čas jsme si už nevylepšily, nejlepší čas byl 20,89 s, ale s vylepšením se už ani nepočítalo. Do druhého dne jsme šli s nejlepším časem 20,27 s z 6. místa.

No a večer – co myslíte, že se dělo, sedělo se v hospůdce u hokeje, kde nám bylo naprosto báječně. Pejsky nechala většina odpočívat – já původně vzala jen Bailinku, aby si náhodou nelízala tlapku, pak jsem ale holčičky prohodila, protože  se ke mně dostala zpráva, že Brandinka je z boudičky venku na zadním okně, tak jsem si pro tu závislačku došla a zase uklidila Bailinku k odpočinku. Vlastně jsem chatičku sama moc nevyužila – chudák Petra si teď myslí, že s ní nechci mít nic společného. 😀 Ale já mám ráda svůj bordýlek v kufru auta, kde není tolik vidět a v chatce prakticky jen přespávám. 😀 V hospůdce měl největší úspěch Vláďův malý Dastík, který šel z náručí do náručí – hroznej rozmilouš to je. To samé se nedala říct o jedné paní, kterou jsme potajmu fotili (jistě na fotce poznáte, kterápak to asi je :-D). Tipujeme ji na místní veselou společnici. Čert to vem, společnice by nám asi nevadila, kdybychom neumírali z jejího pečlivě namalovaného obočí – vypadalo to, že si ho namalovala nejspíš uhlem. 😀 Ona nakonec zaregistrovala náš zájem o ni (všichni flyballáci z ní byli paf), tak měla nějaké nepěkné poznámky. Panáček, co ji zřejmě „pase“ (ne jako u borderek) se zase culil pod fousky, náramně mu do oka padla Péťa, dokonce pak dostala nabídku, která se neodmítá („pa ruski“ že prý jí ukáže Žamberk :-D) – kupodivu odmítla. Jo a paní s uhlem na ksichtě ten den asi kšeft měla…

Sobotní Jumpeři – Double Elimination na 3 vítězné běhy (startujeme z 6. místa)
x Dajavera X Fitmin ve složení Pepina – Blažena – Noisy – Brandy 0:3
Původně jsme si mysleli, že na Dajaveru časově moc nemáme, ale teď po srovnání čistých časů, zjišťujeme, že máme, jen kdybychom si to nekazili na střídačkách. V tu chvíli jsme ale mysleli, že jsme pomalejší, takže jsme nasadili z předešlého dne nově vzniklou sestavu a doufali, že se vedle vychybují (což se jim často daří). Jako na potvoru se zrovna nevychybovali (vychybovali se až v dalším běhu, sakra). Projeli jsme si to sami časově, když se objevilo několik střídaček kolem 0,30 s (jen mně a Aleně se každé 1x povedl OK). Brandinka si stále časy držela 5,50-5,70 (stařenka moje zlatá). Aspoň jsme to ale projeli rychle a nevyšťavili pejsky.
x Nimbus Hop Trop ve složení Pepina – Blažena – Bowie – Abby/Brandy 3:2
Trochu psycho běh. HT se také často vychybovávají (zvlášť druhý den), proto jsme zkusili risknout pomalejší sestavu. Šlo to moc hezky, jenže  Abbynka začala najednou pouštět míček. Při prvním puštění nás zachránila HT Kukyna, která vběhla k nám na dráhu. Po druhém puštění za stavu 2:1 byla povolána Brandy (měla jsem málem infarkt, protože jsem v klidu zapisovala časy a střídačky a vůbec jsem nechápala, co po mně chtějí). Alča si naštěstí vzpomněla na zvýšení překážek, takže jsme byli všichni ready, tedy až na mě a Vláďu, kteří jsem v tom fofru dali chybu, takže jsme skóre „vylepšili“ na 2:2. Poslední běh jsme měli naštěstí velikánský náskok, navíc se jim podařil dát mínus, takže jsem, zaplaťpámbůh, mohla pouštět na jistou. Fujtajbl, srdce jsem měla ale až v kalhotách, já tak nemám ráda tohle fofr střídání…
x Brabo’s Thunderdogs 4 (Belgie) ve složení Pepina – Blažena – Noisy – Brandy 3:0
Tato nově objevená sestava se začíná stávat čím dál oblíbenější. Hodně jsme se sice báli, protože Belgáni šli z 1. a 2. místa. Měli jsme ale neuvěřitelné štěstí – vychybovali se sami. Poprvé jim vůbec nevyběhl první pes, podruhé vlítnul pes na Noisu a potřetí pejsek pustil míček. Střídačky jsme si tedy mohli podržet – ideální stav (já to s jednou střídačkou trochu přepískla na 0,84 s, ale když na pohodu tak na pohodu, no) 😀 Podle výsledků jsme pak docela čubrněli, že kdybychom neměli tak velké střídačky, jeden čistý čas bychom si dali týmový rekord 19,15 s.
x Dajavera X Fitmin ve složení Pepina – Blažena – Noisy – Brandy 3:1
Nastal čas odplaty za ranní, první projetý běh (s jednou prohrou v kapse se neběhá vůbec lehce). Pepina pomalu ale jistě zrychluje, stejně tak panička vylepšuje starty (start 0,01, čas psa 4,28 s), Seba s Blaženkou tu náruživost moc nepřehánějí, ale jeden OK se jim povedl, Alča dokonce dva OKy, mně to s OKama sice moc nešlo (jeden tam byl), ale zachraňuje to Branduška, který i druhý den běhá za 5,50, 5,51 a 5,64 s. První dva se Dajavera vychybovala (konečně se jim to povedlo i u nás) a poslední jsme je dali časově – s nejlepším časem víkendu 19,98 s. Stále tedy bojujeme. 😉
x Skyball Rainbow (Maďarsko) Pepina – Bowie/Blažena – Noisy – Brandy 1:3
Osudnými se nám stali až Maďaři – nejrychlejší tým a tu jednu výhru jsme uzmuli jen díky tomu, že se v prvním běhu breakli. Doufali jsme, že by se mohli breaknout ještě jednou, ale nepoštěstilo se, pořádně si nás ohlídali a i tak nám pořádně natrhli zadek, a to jim tam běhal takovej maličkej jezevčíček a kříženej bígl (neuvěřitelné). Bowie jsme po druhém běhu vyměnili – první zaběhla krásně (konečně šla pod 5 s), druhý výrazně zpomalila, takže jsme museli zpátky nasadit Blaženku, která už v tu dobu měla mít odpočinek.  Hafušáci už toho měli ale všichni plné kecky – i Branduška už byla pořádně orvaná a málem běžela na sousední dráhu z boxu a v doběhu už neměla ani zájem o hračku. Myslím, že přišel akorát tak čas skončit, protože bednu už jsme měli stejně jistou, a to 3. místo. 

Sobotní Runneři – Speed Trial, 3×4 běhy, mezní čas 17,90 s (náš vstupní čas se zařadil na 3. místo)
Před běhy Runnerů jsem byla nervní jak čert, protože jsem se bála o Bailinky drápek. Od pana doktora jsme sice dostaly svolení závodit (dokonce i písemné potvrzení), že prý se nemůže nic stát, maximálně může téct trochu krev a ať jsem pro jistotu vybavená (bez Betadiny a hypermanganu už neopouštím byt), ale věřte veterináři, zvlášť když Bailinka nemá střídače.
První rozběh byl v sestavě Jerome-Afra-Sandy-Baileys. Napoprvé se povedla Sandynce chyba, aspoň jsem si tedy mohla zkusit střídačku, která byla 0,17 s, což nebyla žádná sláva a šoupla jsem se tedy dopředu a místo, abych to vylepšila, šup střídačka 0,30 s. to jsem to teda vylepšila.Při třetím měla Afrička mínus, já zariskovala na chybu. Třetí chybovala Sandy i Afra a já zase 0,14, tak jsem si tak v duchu říkala, že to už radši nechám tak, protože jak se zdá ten den už nic nevylepším. Bailinky časy byly kolem 4,90 s – na tu bídu dobrý, zvlášť s amputovaným drápkem, bála jsem se, že by to mohlo být i horší. Započítával se nám jediný čas, a to 18,87 s.
Do druhého rozběhu jsme zkusili nasadit Fleur/Jerome-Afra-Sandy-Baileys – Fleurka poprvé vyhla, jenže Seba neměl připraveného Jeroma, takže musela ještě jednou (de facto 2x, protože se opakoval start). Na třetí běh nastoupil Jeromek, Afrička chybovala, takže zase nic a konečně jsme zabodovali ve čtvrtém běhu, kdy měl Jeroušek na startu 0,13 a zbytek všichni OK, Bailinka navíc zrychlila. Vlastně jsem měla za celý tento rozběh 3 oky – uff, konečně jsem to prolomila a drápek krvácí jen maličko – stačí jen vyčistit.
Třetí rozběh opět nasazení Fleurky (zbytek zůstává). Dva běhy Fleurka zvládla parádně, třetí jí zase jeblo v makovičce a vyhla, takže nastoupil Jerome. Počítal se nám jeden první běh 18,55 s, ostatní vždycky někdo chyboval anebo ta Fleurka vyhla. Veliká škoda byla druhého běhu, protože čistý čas bychom měli 18,39 s, jenže se objevila chybička u Sandy, já zase vychybovala ten poslední (předtím ale 3x OK). Do druhého dne tedy nastupujeme s nejlepším časem 18,55 s taktéž z 6. místa.

Večer opět posezení v hospůdce u hokeje. Tentokrát odpočívaly obě holčičky, žádná hospoda, potřebovaly fakt odpočinek a navíc Bailinka drápek neřeší. Všichni jsme byli docela unavení, takže v sobotu už nebylo posezení tak dlouhé, pak jsme ještě chvilku pokecali u chatek a šlo se spát.

Nedělní Runneři – Double Elimination na 3 vítězné běhy (startujeme z 6. místa)
x East Pole F.T. (Maďarsko) ve složení Fleur-Afra/Jerome-Sandy-Baileys 0:3
Tihle Maďarové se nám ani trochu nelíbili. Hned po prvním běhu si stěžovali na Afričku, že jim překáží v doběhu. Rozhodčí to sice neviděl, ale v dalším běhu si to už ohlídal a když vybíhala Bailinka, odpískal narušení běhu. Stejně jsme měli chybu, ale vytočili nás pořádně, protože Afrička k nim nijak zásadně neběhala a rozhodně jim tam nepřekážela a běh ani nenarušovala. Pro jistotu jsme ale vyměnili Afričku za Jeromka, jenže v téhle sestavě nebyly vyzkoušené střídačky, navíc Jero lovil míček, takže jsme to projeli o půlku dráhy. Maďarové to samé pak udělali i Pirátům (opět pěkně kecali). Později jsme se dozvěděli, že v 1. divizi jim česká rozhodčí neuznala maďarský rekord a oni se teď tímhle způsobem mstí. Fakt nefér jednání – rozhodit soupeře (nás) se jim podařilo luxusně – žádný OK nepadl, naopak jsme měli střídačky dlouhé jako prase. Aspoň že Fleurka se rozhodla konečně nevyhnout.
x Space Runners Unleashed (Polsko) v sestavě Fleur/Jerome-Jerome/Afra-Sandy-Baileys 3:1
Protože jsme se už vezli s jednou prohrou, zkusili jsme rychlou sestavu bez Afričky (ta promine). Při zkušebních odbězích jsem hlídala a ostatním střídačky – dost mizérie. První běh vedle svítilo světlo, čehož jsem si všimla až po vypuštění, naštěstí z toho byl OK, ale zadek jsem měla pořádně stažený. Škoda, že ostatní měli střídačky kolem 0,30, protože jinak bysme měli nový týmový rekord 17,77 (ale to by byl vlastně break, takže asi dobře to dopadlo). Ve druhém se Fleurka rozhodla ukázat, že její chvíle slávy opět končí a šla mimo, Bailince vypadl míček. Vedle sice taky svítila chybička, ale jak Baila lovila míček, Fleura už se nepodařila opravit rychlejc. Okamžitě jsme vyměnili Fleurku za Jeromka a běžela tradiční sestava. Chybovala Afra, vedle taky, ale tentokrát jsme v opravě byli rychlejší my – chudák Afrička, Seba jí drapnul a hodil zpátky. 😀 Poslední běh se jim opět vychyboval pejsek, což jsem naštěstí tentokrát zaregistrovala, takže jsem šla na jistotu a zatím se držíme.
x Woof Once (Polsko) Fleur/Jerome-Jerome/Afra-Sandy-Baileys 0:3
S Fleurkou se nepoučíme a nepoučíme, takže opět rychlejší sestava s ní, jenže stačil jeden jediný běh, aby vyhla – prohra, nastupuje Jeromek, jenže nás dali časově, třetí běh chybovala Afrička, navíc pejskové dost zpomalili. Toť konec turnaje pro Runnery, kteří skončili na 4. místě.

Musím ale říct, že jsem na nás s Bailinkou pyšná – Bailinka zvládla odběhat celý turnaj i po amputaci drápku (ošetřovala jsem ho jen minimálně) se všemi časy buď pod 5 s anebo párkrát nad 5, ale já se snad konečně naučila střídat – za celý víkend jsem měla 13 OKů!!! 😀 Turnaj to byl parádní a příště se především Runnerům bude dařit snad víc. Díky organizátorům a hlavně nabíječkám Káje a novopečené Hance (měla premiéru a zvládla to skvěle). Na všechny fotky z turnaje se můžete podívat zde. Za fotky moc děkujeme kromě našeho Vládi i Zdeňku Korintovi a Honzovi Strakovi.